Kronika Parafialna


  24 marca 2023 r.Na drodze Cię, Jezu spotykam....

W każdy piątek Wielkiego Postu o 17 30 dzieci "dotykały" ciężkiego krzyża Pana Jezusa, idąc za Nim drigą krzyżową.   
  12 lutego 2023 r.W Światowy Dzień Chorego, w szczególnej Liturgi w intencji pacjentów leczonych obecnie i w poprzednich latach w Centrum Opieki Paliatywnej Betania, pod przewodnictwem ks. prof. dr hab. Zygfryda Glaesera, w trakcie której Słowo Boże wygłosił proboszcz Opolskiej Parafii Ewangelicko - Augsburskiej ks. Wojciech Pracki. W Liturgii uczestniczyli Dyrektor Hospicjum Betania Jarosław Wach, pracownicy, rodziny obecnych jak i byłych już podopiecznych oraz wielu naszych Parafian. Całość uświetnił Opolski Chór Kameralny pod dyrekcją Tomasz Krzemińskiego


  30 stycznia 2023 r.Jezuskowe Kolędowanie

W niedzielę 29 stycznia odbył się koncert kolędowy w którym wystąpili uczniowie za Szkoły Suzuki MiniPaganini, marianki oraz dzieci i młodzież z Nowej Wsi Królewskiej. Wszystko na rzecz Marty Stadnickiej która walczy z chorobą.
  21 stycznia 2023 r.Świąteczny czas…

W sobotnie popołudnie w klasztorze sióstr miało miejsce spotkanie dla Seniorów z naszej parafii. Rozpoczęliśmy w kaplicy świąteczną inscenizacją i wspólnym kolędowaniem, pod przewodnictwem Dzieci Maryi i sióstr. W salce przygotowana była agapa dla naszych gości. To był czas radości, dzielenia się wiarą i swoimi życiowymi sprawami, a młodzi mieli świetną okazję sprawić radość osobom starszym Z OKAZJI DNIA BABCI i DZIADKA.
  17 stycznia 2023 r.W minioną niedzielę w naszym kościele odbył się Koncert Kolędowy " Jezu, śliczny kwiecie" Chóru parafialnego "Cantate Deo" pod dyrekcją Pani Aleksandry Ślepeckiej.
"Przeżyjmy to jeszcze raz..."


  6 stycznia 2023 r.„Niechaj prowadzi nas gwiazda”

Pod takim hasłem ulicami Opola przeszedł jubileuszowy X Orszak Trzech Króli, by dotrzeć na plac św. Jana Pawła II złożyć pokłony Dzieciątku i wspólnie kolędować.
  31 grudnia 2022 r.Tradycyjnie w ostatnim dniu roku, w naszym Kościele odbyło się Nabożeństwo i została odprawiona Msza św. za wszystkich Parafian którzy odeszli w 2022 roku.


  25 grudnia 2022 r.W Cichą Noc Gdy się Chrystus rodzi

O północy Ksiądz Proboszcz wraz z Ksiedzem Pawłem i Ksiedzem Eugeniuszem celebrowali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Całość pięknym śpiewem kolęd uświetniła Anna Maria Mbayo wraz z Chórem parafialnym
  22 grudnia 2022 r.W tym odcinku vloga postanowiłem zabrać Was do kościoła na Nowej Wsi Królewskiej w Opolu. Trochę historii, trochę współczesności i kilka naprawdę ładnych ujęć znajdziecie w tym materiale. Miłego oglądania!

Moi drodzy, od jakiegoś czasu mam konto na Patronie.pl - jeśli to co robię ma dla Was wartość, jeśli chcecie, żeby ten kanał się rozwiał, to możenie wesprzeć moja działalność. Więcej dowiecie się klikając w link poniżej

>>https://patronite.pl/ksiadznarowerze<<<

Za każde wsparcie będę Wam bardzo wdzięczny!
Zapraszam do odwiedzenia mojej nowej strony internetowej

>>www.ksiadznarowerze.com<<< Przypominam, że filmy na tym kanale pojawiają się dwa razy w tygodniu. Vlog i poradniki w każdy wtorek o 19.00, a katecheza na rowerze co sobotę o 19.00. Katecheza ma także swoją premierę na falach @Radio DOXA także w sobotę o godz. 19.05, a w każdą niedzielę o 7.00 i 11.30 na falach Katolickiego Radia Podlasie

Tradycyjnie też zapraszam na moje konto na instagramie
>>https://www.instagram.com/ksiadznarowerze/<<<
A także na moją stravę, gdzie można zaleźć moje sportowe wyniki
>>https://www.strava.com/athletes/11037760<<<


  8 grudnia 2022 r.8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

To wielkie święto dla Dzieci Maryi, które w tym dniu odnawiają Akt Oddania Matce Bożej i decydują się, by służyć Bogu, naśladując życie Maryi. Podczas wieczornej Mszy świętej do grona Dzieci Maryi zostały przyjęte nowe dziewczyny, a kilka osób przyjęło nowe medaliki. Nasze Marianki przygotowały liturgię Eucharystii, pięknue śpiewały i z drżeniem serca odnawiały swoje przyrzeczenia. Są dumą dla naszej parafii, jak szczerze wyraził to Ksiądz Proboszcz.

Z całego serca dziękujemy Rodzicom, którzy wspierają swoje córki i motywują do tego, by żyć w wierze i odważnie ją wyznawać.


  5 grudnia 2022 r.W wigilię wspomnienia Św. Mikołaja biskupa, w naszej parafi na roraty przybył On. Najpierw przed kościołem słuchał i obserwował dzieci czy były grzeczne i ładnie śpiewały w trakcie Mszy św.

Zachęcony pięknym śpiewem na swoich saniach mimo braku sniegu wjechał do naszej Świątyni, gdzie obdarował dzieci słodkim poczęstunkiem.


  19 listopada 2022 r.KIM JEST TA?

KIM JEST TA? to temat sobotniego skupienia dla Dzieci Maryi z naszej parafii i z katedry. 33 wspaniałych dziewczyn tworzyło klimat tego spotkania. Ks. Krzysztof Bawełkiewicz był naszym przewodnikiem duchowym i świetnie się z nami bawił😊 To był dobry czas integracji, zawiązania nowych znajomości, umocnienia w wierze i przygotowania do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

>>Więcej zdjęć w zakładce DZIECI MARYI<<<
  11 listopada 2022 r.ŚWIĘTY MARCIN

Tradycyjnie jak co roku 11 listopada do naszej Świątyni przybył Św. Marcin. Tym razem ze śpiewem na ustach przyprowadziła go procesja z pętli na Al. Przjaźni ulicą Szczeszyńskiego na plac przed kościołem, gdzie podarował pół swojego płaszcza żebrakowi. Po krótkim nabożeństwie obdarował wszystkich przybyłych smacznymi rogalami.


  1 listopada 2022 r.WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
  30 października 2022 r.SPA z Maryją...

Trzy nasze wspaniałe dziewczyny spędziły weekend w Leśnicy u Sióstr Służebniczek NMP na skupieniu. Serce, Pokój i Akceptacja - to tematy wiodące, które pogłębiały pod czułym okiem Najpiękniejszej i Najlepszej Matki - Maryi.
Dziewczyny wróciły zadowolone i zachęcone do kolejnego grudniowego spotkania w Domu Rekolekcyjnym BETANIA w Leśnicy.


  29 października 2022 r."BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI"

W Tygodniu Misyjnym Dzieci Maryi prowadziły nabożeństwa różańcowe w intencji wszystkich, którzy są zaangażowani w dzieło misyjne Kościoła oraz za mieszkańców wszystkich kontynentów.
  24 października 2022 r.

UWIELBIENIE JEZUSA W ŻYCIU MARYI

Wraz z Maryją przeszliśmy Jej drogę wiary i spełnionych nadziei. W naszej modlitwie polecaliśmy wszystkie sprawy misyjne Kościoła, młode wspólnoty chrześcijan, misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach, nowe powołania oraz nas samych, abyśmy na miarę naszych możliwości przez modlitwy i ofiary przyczyniali się do głoszenia Ewangelii Jezusa aż po krańce ziemi.


  14 października 2022 r.Nasi ministranci stworzyli drugą część filmu ,tym razem wspomnienia wakacji i dożynek parafialnych.

Zapraszamy do oglądania


  13 października 2022 r.13 października w ostatni wieczór fatimski w tym roku, w bardzo urokliwej atmosferze , z modlitwą różańcową na ustach udaliśmy się na cmentarz z Figurą Matki Boskiej Fatimskiej.
Wszystkim parafianom dziękujemy za liczny udział w tym jak i poprzednich procesjach ulicami naszej dzielnicy.
  25 września 2022 r.„AMEN. Niech się tak stanie”

To hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Dzieci Maryi na Górze Świętej Anny.
Przeżyłyśmy cudny wrześniowy weekend. Pan Bóg zatroszczył się o każdy szczegół, od pięknej jesiennej pogody aż do bezpiecznego powrotu do domu. Nasze Marianki zaprezentowały się od najlepszej strony: radosne, pomocne, zaangażowane, odpowiedzialne. Chętnie podjęły niedzielną liturgię Mszy Świętej. Siostra Dalmacja z dumą przedstawiała dziewczyny z naszej parafii jako te, które służą Bogu i Maryi całym sercem i duszą.

Rodzicom dziękujemy za troskę, pomoc w realizacji wyjazdu, fotki i filmiki.   

      

   


  16 września 2022 r.ŚWIĘTO DZIECIĘCO MŁODZIEŻOWEJ RÓŻY RÓŻAŃCOWEJ

16 września podczas Mszy Świętej szkolnej swoje święto obchodziła Róża Różańcowa dzieci i młodzieży. Patronem Róży jest święty Stanisław Kostka, patron Polski oraz młodego pokolenia. Ksiądz Paweł krótko opowiedział, czym jest róża różańcowa i jak wartościowe jest modlenie się za innych oraz przyjął do Róży dwie osoby zgodnie z Ceremoniałem Żywego Różańca. Dziękujemy Ci Maryjo, że Twoja ukochana modlitwa ma wciąż tak wielu wielbicieli.

"Święty Stanisławie prosimy Cię, święty Stanisławie modlimy się do Ciebie. święty Stanisławie patronie nasz, święty Stanisławie, święty Stanisławie!"

to słowa pieśni, które wybrzmiały po błogosławieństwie końcowym. Niech patron Róży dziecieco-młodzieżowej wyprasza wszystkim potrzebne łaski!Tekst. Joanna Zawadzka, Zdjęcia. Ewa Krakowiak

  14 września 2022 r.PIĄTE OBJAWIENIE FATIMSKIE

13 września dzieci znowu zjawiły się w Cova da Iria. Towarzyszyło im 30 tysięcy osób. Niektórzy prosili o przekazanie Matce Bożej próśb o uzdrowienie swoje lub bliskich. Matka Boża przemawiając do dzieci obiecała im, że podczas następnego spotkania ujrzą Pana, Matkę Boską Bolesną, Matkę Boską z Karmelu i św. Józefa z dzieciątkiem. Prosiła ich także aby nadal odmawiali różaniec, ponieważ to on zakończy wojnę. Obiecała też uzdrowić niektórych chorych.
  10 września 2022 r.W minionym tygodniu na Śląskich cmentarzach odwiedziliśmy groby byłych Proboszczów naszej Parafii. W Zabrzu na cmentarzu przy Parafii św. Andrzeja grób budowniczego i pierwszego Proboszcza Oswalda Sonncka, natomiast na cmentarzu Mater Dolorosa w Bytomiu grób ks. Józefa Niestroja który był proboszczem naszej Parafii w latach 1913-1922. W drodze powrotnej zawitaliśmy do kościoła św. Wawrzyńca w Zabrzu-Mikulczycach, gdzie w latach 1976-1979 ks. Eugeniusz Białas był wikarym.


  30 sierpnia 2022 r.PRZYJAZNY KRĄG...

Pod koniec wakacji starsze i młodsze Marianki miały spotkanie w klasztornym ogrodzie. Czas sprzyjał opowiadaniom o wakacjach i życiowych planach. Radość, życzliwość i otwartość - to cechy naszych Marianek. Było też trochę formacji do przyjaźni z Jezusem i Maryją, plany na najbliższy tydzień i... lody, pizza. Dobrze jest spotkać się w gronie bliskich sobie osób, by dzielić się swoją wiarą.

   

   

   

   
  15 sierpnia 2022 r.ŚWIĘTO KWIATÓW I ZIÓŁ

Jak co roku przed Uroczystością Wniebowzięcia Maryi, nasze Marianki zbierały kwiaty, kłosy, zioła i zielone ozdoby. Zrobiły piękne bukiety, które parafianie nabywali do poświęcenia. Dziewczyny pokonały różne przeciwności i deszczową pogodę, by uczcić Swoją Patronkę.
  14 sierpnia 2022 r.Czwarte objawienie Fatimskie

W okresie Objawień rząd Portugalii pozostawały pod silnym wpływem organizacji masońskich. Prowadzono świadomą wojnę z Kościołem i z religią. Kiedy o objawieniach w Fatimie zaczęło być w kraju coraz głośniej, władze uznały, że wydarzenia z Cova da Iria mogą zniweczyć wysiłki mające na celu laicyzację Portugalii. 13 sierpnia w dzień oczekiwanego następnego Objawienia, burmistrz przyjechał do Fatimy. Najpierw udał się do proboszcza, a następnie do Aljustrel, aby się spotkać z rodzicami dzieci. W Aljustrel oznajmił, że bardzo chciałby się udać osobiście na miejsce objawień. - Zabiorę dzieci moim samochodem... Pomimo odmowy dzieci, on stanowczo nalegał. Do rodziców powiedział, iż najpierw wstąpią do domu proboszcza w Fatimie. Tam Ksiądz zadał Łucji pytanie
- Czy to prawda, że Pani przekazała wam jakąś tajemnicę?
- Tak to prawda, ale nie mogę niczego powiedzieć. Jeżeli ksiądz pragnie o tym wiedzieć, zapytam Piękną Panią i jeżeli Ona pozwoli, to księdzu powiem. Burmistrz zmusił dzieci, aby powtórnie wsiadły do samochodu. Zależało mu jednak, by rodzice tego me zauważyli, gdyż burmistrz, zamiast udać się w kierunku Cova, skręcił w drogę prowadzącą do Vila Nova de Ourem. Sprawca porwania przykrył dzieci płachtą, aby nie były widocz­ne W międzyczasie przybyli pielgrzymi do Cova oczekiwali wizjonerów. Wiadomość o ich uwięzieniu wywołała wzburzenie i uczucia gniewu skierowane na osobę burmistrza i niesłusznie przeciwko proboszczowi, któ­rego podejrzewano o pomoc w porwaniu. "Rozgniewany tłum umilkł, kiedy nagle rozległ się grzmot i niebo rozświetliła błyskawica. Wielu ludzi zobaczyło mały ob­łoczek nad dębem, który jednak szybko zniknął. Matka Boża wiedziała, że dzieci nie przyjdą na spotkanie, nie pozostawiła jednak zgromadzonych pątników i przybyła, ukazując im znak widoczny podczas poprzednich objawień. W Ourem dzieci zostały zamknięte i zmuszano Je do ujaw­nią tajemnicy lecz bezskutecznie.Ze względu na więzienie dzieci sierpniowe objawienie nastąpiło później i miało miejsce 19 sierpnia w Valinhos, blisko Aljustrel. Łucja i tu zapytała jak wcześniej:
- Czego Pani sobie życzy ode mnie?
- Chcę, abyście nadal przychodziły do Cova da Ina trzynaste­go dnia miesiąca i odmawiały codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby
- Chciałam prosić o uleczenie kilku chorych.
- Tak, niektórych uleczę w ciągu roku. Módlcie, módlcie się wiele i czyńcie ofiary, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, gdyż nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.
Tym razem wyruszyliśmy procesją ulicami Henryka Pobożnego, Jagiellonów, Solskiego, Londzina, Jagiellonów i Henryka Pobożnego do Kościoła.   
  13 lipca 2022 r.LIPCOWE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Po drugim objawieniu mama zaprowadziła Łucję do proboszcza, który bardzo Ją przestraszył, że jej wizje może zsyłać diabeł. Pomimo ostrzeżeń, Dzieci udały się na miejsce objawień. Matka Boża poprosiła by nadal przychodziły i ponowiła też prośbę by codziennie odmawiały różaniec, dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny. Według zapisków Łucji, Matka Boża roztoczyła przed dziećmi przerażającą wizję piekła jeśli ludzie nadal będą obrażać Boga. Za pontyfikatu papieża Piusa XI wybuchnie jeszcze straszniejsza wojna. Dodatkowo Matka Boża poinstruowała dzieci by odmawiając różaniec po każdej tajemnicy, odmawiały modlitwę:
„O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”

We wspomnienie lipcowych objawień, rozważając Tajemnice Chwalebne Różańca udaliśmy się w procesji ulicami Zieloną , Kazimierza Wielkiego i Puszkina.
  19 czerwca 2022 r.Pielgrzymka do Katedry Opolskiej

Na niedzielę 19 czerwca parafie z Dekanatów Opole, Pietrowice Wielkie, Grodków, Otmuchów z okazji obchodów Jubileuszu 50-lecia Diecezji Opolskiej zostały zaproszone do Katedry Opolskiej. W trakcie uroczystej Mszy Św. Biskup Rudolf Pierskała zasłużonym parafianom wskazanym przez Proboszczów wręczył Dyplomy Uznania za wieloletnie zaangażowanie na rzecz Parafii. Z naszej Parafii 13 osób zostało uhonorowanych oraz nasza była "Zakrystianka" Siostra Janina. Na zakończenie Proboszczowie otrzymali Jubileuszowe Krzyże ołtarzowe dla swoich Parafii.
  18 czerwca 2022 r.PIELGRZYMKA DO WINOWA

18 czerwca, o godzinie 5:30 grupa dzieci i młodzieży z dziecięco-młodzieżowej Róży Różańcowej w towarzystwie kilku opiekunów wyruszyła w drugą pieszą pielgrzymkę do Winowa. Po błogosławieństwie księdza Pawła, wyruszyliśmy w około dziesięciokilometrową trasę wiodącą głownie przez piękne, ciche zielone tereny Opola wzdłuż Odry. Po półtoragodzinnym marszu dotarliśmy na miejsce i pomodliliśmy się wraz z gromadzonymi w winowskim kościele parafianami, odmawiając część radosną różańca. Później wzięliśmy udział w Eucharystii, którą sprawował gospodarz parafii, przyjaciel naszej Róży, ksiądz Eugeniusz Ploch. W kazaniu ksiądz zachęcił nas, abyśmy – zgodnie z przesłaniem czytanego dziś fragmentu Ewangelii – zabiegali o Królestwo Boże na ziemi i zauważył, że jednym z przejawów tej troski jest nasza codzienna modlitwa różańcowa. Ksiądz Eugeniusz podziękował dzieciom i młodzieży z Róży za świadectwo wytrwałego trwania przy różańcu i obecności (pomimo bardzo wczesnej godziny i to w sobotę!) na pielgrzymce.

Po Mszy świętej przygotowaliśmy sobie śniadanie, do którego dołączył także ksiądz Gienek. I już na sam koniec podeszliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Szensztackiej, pokłonić się Maryi podziękować za Jej opiekę, miłość i prowadzenie.

W bardzo dobrych nastrojach, trochę zmęczeni wracaliśmy do domu. Liczymy, że za rok również podejmiemy trud tej pielgrzymki.

tekst i zdjęcia - Joanna Zawadzka

  16 czerwca 2022 r.Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Tradycyjnie w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świetego wyruszyliśmy z proceją ulicami naszej Patafii,by publicznie wyznać naszą wiarę w Jezusa Chrystusa niesionego w Najświętszym Sakramencie.


  13 czerwca 2022 r.Z Matką Boską Fatimską przez Parafie

Ulicami Szczeszyńskiego, Al. Przyjażni, Kwiatową oraz H. Pobożnego przeszliśmy niosąc Figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Odmawiając Rożaniec w strugach padającego deszczu przeplatanego promieniami czewcowego słońca.


  12 czerwca 2022 r.11 lat temu ...

11 lat temu, 11 czerwca 2011 roku, około godziny 11, w całej diecezji dzwony oznajmiły że do służby Bogu zostali powołani nowi Księża.W sobotni wieczór w naszej Świątyni odbyła się uroczysta Eucharystia w intencji Księży obchodzących swoją 11 rocznicę święceń Kapłańskich, której przewodniczył Ks. Paweł a kazanie wygłosił Ks. Mariusz.
Księżom życzymy wielu łask Bożych i zdrowia na kolejne lata posługi.


  5 czerwca 2022 r.W oczekiwaniu…

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w naszym parafialnym Wieczerniku przeżywaliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu i czuwanie z modlitwą o zesłanie Ducha Świętego. Wieczór Uwielbienia prowadziła młodzież i dorośli parafianie oraz zaprzyjaźnieni muzycy.


  29 maja 2022 r.Opolski Festiwal Pszczelarki

Dzięki prezesowi Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego Antoniemu Ożóg oraz ksiedzu Rafałowi Pawilczkowi Duszpasterzowi Pszczelarzy gościło w naszym kościele niecodzienne wydarzenie. Odbyła się pierwsza część "Pierwszego Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego ku czci księdza dr. Jana Dzierżona". Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Biskup Andrzej Czaja. Po jej zakończeniu odbył się wykład prof. zw. dr hab. n. farm. Artura Stojko na temat "Apiterapia, jej stan obecny - nadzieje na przyszłość"   


  27 maja 2022 r.„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar,
płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska”.
>Józef Ignacy Kraszewski

Mama to miękkie ręce…
Mama to melodyjny głos…
to chuchanie na uderzone miejsce…
Mama to samo dobro i sama przyjemność…
Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie,
dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie…

W Dniu Matki nasze Dzieci Maryi przygotowały piękne nabożeństwo majowe. uwieńczone życzeniami dla każdej Mamy.
  22 maja 2022 r.O Maju zielony, Maju uświęcony,
gajem pachnący, kwieciem kwitnący...


Kiedy nadchodzi maj – wszystko w przyrodzie kwitnie, pachnie i śpiewa, w sposób szczególny zwracamy się do Matki Bożej. Jest to czas, kiedy zarówno w kościołach, kapliczkach, jak i przy przydrożnych figurkach spotykają się wierni, aby poprzez swą modlitwę oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie. W piątkowy wieczór nabożeństwo majowe przygotowali Harcerze. W ogrodzie przy plebanii, w klimacie zielonych drzew, pachnących kwiatów i śpiewających wesoło ptaków, wychwalaliśmy Maryję.


  19 maja 2022 r.BIERZMOWANIE

19 maja w naszej parafii Biskup Andrzej Czaja podczas Mszy świętej o 16.30 udzielili sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii orza z Parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu - Gosławicach.
  16 maja 2022 r.Rocznica I komunii świętej

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. W V niedzielę wielkanocną w naszej świątyni dzieci z klasy czwartej uczestniczyły w rocznicowej Eucharystii, której przewodniczył ks. Proboszcz. Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły tym dzieciom przed rokiem. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament., po raz kolejny odczytywali prawdę , że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.
  14 maja 2022 r.Pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie

"Pierwsze objawienie Matki Bożej trojgu dzieciom nastąpiło 13 maja 1917 roku. Łucja, Franciszek i Hiacynta pilnowały stadka owiec na łąkach Cova da Iria, po zobaczeniu błyskawicy postanowiły wraz z owcami powrócić do domu. Kiedy błysk się powtórzył, dzieci ujrzały w koronie dębu skalnego, kobietę otoczoną świetlną poświatą."
Takimi słowami Ksiądz Proboszcz rozpczął tegoroczne rozważania Objawień Fatimskich. Na kolejne zapraszamy wszystkich Parafian już 13 czerwca.


  8 maja 2022 r.Uwielbiam Ciebie, mój Baranku…

Pierwsza Komunia Święta jest doniosłą chwilą na drodze duchowego rozwoju dziecka. W niedzielę – 8 maja 2022r. 45 dzieci przeżywało w naszej parafii swoją Uroczystość Przyjęcia Jezusa do Serca.
Pierwsza Komunia Święta nie jest zakończeniem prowadzenia dzieci do Boga. Dziecko zawsze będzie potrzebowało ze strony najbliższych umocnienia w wierze, zachęty do systematycznego przystępowania do spowiedzi i przykładu uczestnictwa we Mszy św.
Niech to ważne wydarzenie w życiu dziecka stanie się szansą na pogłębienie przyjaźni z Bogiem dla całej rodziny.
Tylko Jezus eucharystyczny może uczynić nas szczęśliwymi.
Pogłębiajmy osobistą relację z Panem Jezusem, a wtedy łatwiej będzie wychowywać dzieci i zapewnić im autentyczne szczęście. Tak niewiele potrzeba: codzienna wspólna modlitwa, niedzielna Msza święta.
Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu w naszym życiu, wtedy wszystko inne jest na swoim, właściwym miejscu.
Najtrudniejsze zadanie to nauczyć dziecko żyć Eucharystią nie tylko od święta.
Ale z Bogiem jest to możliwe!


  30 kwietnia 2022 r.DEKANALNE ROZGRYWKI PIŁKARSKIE

Nasi ministranci w sobotę wzięli udział w mistrzostwach dekanatu opolskiego w piłce nożnej. Z naszej parafii zostały wystawione dwie drużyny w kategoriach: lektorzy młodsi i lektorzy starsi. Ministranci z naszej parafii w jednej i drugiej kategorii zdobyli 2 miejsca. Serdecznie dziękujemy panu Dariuszowi Daleckiemu, trenerowi ministrantów, za cierpliwość i poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim kibicom, w szczególności dzieciom Maryi które wspierały ministrantów swoją obecnością.
  23 kwietnia 2022 r.„SPOTKANIE Z JEZUSEM MIŁOSIERNYM”

„Zachęcaj dusze do wielkiej ufności w niezgłębione Miłosierdzie Moje. Niech się nie lęka do Mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, choćby miała więcej grzechów, niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani Miłosierdzia Mojego” (Dz. 1059).

W sobotni wieczór zaprosiliśmy wszystkich na Adorację Najświętszego Sakramentu, by uwielbiać Boga za Jego Miłosierdzie i pod czułym okiem Matki Boskiej Opolskiej, dziękować Mu za nasz opolski Kościół, który obchodzi Jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Dzięki zaangażowaniu dorosłych parafian, młodzieży i dzieci przeżyliśmy czas bogaty w łaski…
  17 kwietnia 2022 r.PAN PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

Kiedy Jezus po swoim zmartwychwstaniu spotykał się ze swoimi uczniami, witał ich słowami „Pokój wam!”. Usłysz dzisiaj te słowa bardzo głęboko w swoim sercu i niech pokój Chrystusa ogarnie Ciebie, Twoich bliskich i cały świat.


  16 kwietnia 2022 r.WIELKA SOBOTA

Trwamy w ciemności, trwamy przy grobie, oczekując Zmartwychwstania. Bo „jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w waszych grzechach” (1 Kor 25,17).

To jest dzień milczenia, kontemplacji męki i śmierci Chrystusa, adoracji krzyża i Najświętszego Sakramentu, trwania przy naszym Panu złożonym do grobu. Im mniej aktywności, rozmów, mediów czy załatwiana spraw, tym lepiej.

Brak Mszy świętej i odsłonięty ołtarz mają w nas budzić pragnienie Eucharystii. Przecież bez Niej umieramy…

Poświęcenie pokarmów zapowiada już nadchodzącą radość Zmartwychwstania i nowe życie. Przynosi je Ten, który jako pierwszy powstał z martwych: nasz Pan i Wybawca, Jezus Chrystus.

W symbolu świecy Paschalnej Pan przychodzi, aby rozproszyć ciemności naszych serc i umysłów, aby rozpalić w nas ogień miłości do Boga i do drugiego człowieka.


  15 kwietnia 2022 r.WIELKI PIĄTEK

Jezus wywyższony na krzyżu, dzisiaj przyciąga mnie do Siebie. Dla mnie zostało otwarte Jego serce i wciąż na nowo otwiera się w sakramencie pokuty i pojednania, w sakramencie Eucharystii. W otwartym Sercu Jezusa mogę odpocząć, mogę zaczerpnąć siły.

ADORUJĘ Jego krzyż, źródło mego zbawienia.
ADORUJĘ Najświętszy Sakrament, żyjącego Pana.
CZUWAM przy Chrystusie, aż powróci Zmartwychwstały!
  14 kwietnia 2022 r.WIELKI CZWARTEK

Rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne, czyli trzydniowy obchód tajemnicy: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest to najważniejsza uroczystość w ciągu całego roku liturgicznego. Podczas dzisiejszej liturgii, która jest Pamiątką Ostatniej Wieczerzy Paschalnej Chrystusa, wspominaliśmy moment ustanowienia Eucharystii oraz dziękowaliśmy Bogu za sakrament kapłaństwa. Chrystus zgromadził nas wokół Swego stołu, a my jak uczniowie na Ostatniej Wieczerzy uczestniczymy w tych wielkich Wydarzeniach Zbawczych.

Wato zostawić już niewysprzątane kąty, całą tę przedświąteczną gorączkę. Teraz liczy się jedynie Miłość Boga objawiona w Misterium Paschalnym, celebrowana w liturgii Paschalnego Triduum, kontemplowana na modlitwie. Skupmy się na tym, co jest istotą tego świętego czasu.


  9 kwietnia 2022 r.WIELKANOC tuż…tuż…

Jak co roku dziewczyny ze wspólnoty Dzieci Maryi razem z Panią Ewą i sM. Dalmacją podjęły inicjatywę przygotowania wiązanek palm dla parafian przed Niedzielą Palmową. Oczywiście na naszym przykościelnym „bazarku” nie zabrakło też pięknych wielkanocnych ozdób, które wykonały Marianki oraz rodzice: Pan Andrzej i Pani Emilia. Wszystkim Parafianom DZIĘKUJEMY za wsparcie grupy Dzieci Maryi.
  8 kwietnia 2022 r.DROGA KRZYŻOWA Z MARYJĄ

Dzieci Maryi i Rodzice prowadzili piątkową Drogę Krzyżową dla dzieci. Modlitwę ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii. Wśród wielu osób, towarzyszących Jezusowi w drodze krzyżowej, była także Ona - Jego Matka. Maryja, w której rolę wcieliła się Zuzia M., przy każdej stacji wypowiadała, co czuło Jej Matczyne serce, kiedy patrzyła na mękę i śmierć Syna. Maryjo, której Serce przebiło siedem bolesnych mieczy, zawierzamy Ci nasze życie, nasze zbawienie, naszych najbliższych i ich przyszłość. Prowadź nas drogą do nieba. Z Tobą będziemy bezpieczni. Wyproś nam wytrwanie w dobrym i śmierć szczęśliwą. AMEN.


Na drogach wiary…

Kolejnym etapem w przygotowaniu dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej, było poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa oraz różańca. W tym roku do przyjęcia I Komunii św. przygotowuje się w naszej parafii 45 dzieci pod opieką sM. Dalmacji. Nasz parafialny kościół po raz kolejny zgromadził dzieci i rodziców na Mszy świętej szkolnej. Wręczone książeczki i różańce to dar ofiarowany dzieciom przez rodziców w czasie trwającego przygotowania do I Komunii św. Książeczki, jakie dzieci otrzymały będą służyć im przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego. Z pewnością dzieci będą chętnie sięgały po książeczkę i zawarte w niej modlitwy i pieśni. Różaniec to przepiękna modlitwa ucząca dzieci przeżywania wraz z Maryją wydarzeń z życia Jezusa, którego mają przyjąć w po raz pierwszy wtedy kiedy będą w pełni uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej.


  25 marca 2022 r.W minioną środę odbyła się zaplanowana wizytacja Ks. Biskupa w naszej Parafi. Wizytacji tej przewodniczył Opolski Biskup Pomocniczy Rudolf Pierskała, któremu zostały przedstawione raporty dotyczące Parafii za okres od poprzedniej wizytacji która miała miejsce w 2015 roku do dziś. Przedstawiciele Rady Parafialnej przedstawili raport gospodarczy w którym wymieniono wszystkie remonty dokonane w tym okresie, począwszy od wymiany pokryć dachowych na naszym kościele, wykonanie renowacji i odświeżenia scian wewnątrz kościoła, renowację wszystkich stacji Drogi Krzyżowej, wszystkich figur stojących na postumentach, odnowienie drzwi bocznych i schodów do nich prowadzących oraz naprawę i odnowienie dzwonów kościelnych, skończywszy na gruntownej renowacj Krzyża Misyjnego. Na koniec Ksiądz Proboszcz Rafał Pawliczek przedstawił raport dotyczący spraw Duchowych. Nastepnie została odprawiona uroczysta Msza Świeta pod przedodnictwem Księdza Biskupa.


  3 marca 2022 r.2 marca w środę popielcową Róże Różańcowe modlitwą różańcową rozpoczęły Wielki Post. Rozważania tajemnic bolesnych dotyczyły życia dla Miłości.

>>Więcej w zakładce WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA<<<

  12 lutego 2022 r.We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i 30 Światowy Dzień Chorego, w naszej Parafii odprawiona była Msza Święta w intencji byłych jak i obecnie leczonych pacjentów Hospicjum Betania oraz wszystkich chorych parafian. Mszy Świętej przewodniczył Ks. dr. Albert Glaeser a słowo Boże wygłosił bp Marian Niemiec ordynariusz diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.


  18 stycznia 2022 r.16 stycznia 2022 w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbył się kolejny Koncert Charytatywny Dzieci Dzieciom, podczas którego zbieraliśmy na podopiecznych Fundacji Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, moc truchleje. Święta to czas, kiedy przynajmniej sercem chcemy być z bliskimi nam osobami. Tradycją szkoły miniPaganini stało się wspólne kolędowanie, w tym roku, w tym pięknym kościele kolędowaliśmy wraz z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Opolu oraz siostrą Dalmacją i animatorami panią Anetą i panem Sławkiem Seroczyńskimi. Ale to nie pierwszy nasz koncert charytatywny. Od początku działalności szkoły gry na skrzypcach miniPaganini staram się uczyć moich uczniów, że swoje umiejętności mogą wykorzystać do szerzenia dobra, do dzielenia się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Pierwszy taki koncert odbył się w 2017 na rzecz podopiecznych Fundacji „Dr Clown”. W następnym roku, już dla Fundacji Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu zorganizowałam dwa koncerty. Następne dwa lata nieśliśmy radość wspólnego kolędowania Mieszkańcom DPS Sióstr Franciszkanek w Opolu, występując w przydomowym Kościele Świętego Aleksego. W 2021 roku, mimo trwającej pandemii, z myślą o odtworzeniu Mieszkańcom tego DPSu, zorganizowałam nagranie naszego koncertu. Ponieważ kolędowanie u S. Franciszkanek stało się naszą „małą tradycją”, w tym roku również, dokładnie za kilka dni, znów się tam pojawimy. Równocześnie przez kilka lat z rzędu szkoła miniPaganini brała udział w corocznym Festynie Fundacji DOM w Opolu. Bardzo się cieszymy, że w tym roku udało nam się zagrać ponownie i znów dane nam było podzielić tym, co umiemy najlepiej robić. Dzieci grały i śpiewały dla swoich kolegów, dając nam nadzieję, że wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź. Kolędy są przepełnione ciepłem, miłością oraz nadzieją. Tym wszystkim, czego nam na co dzień brakuje! Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego wydarzenia: ks. proboszczowi Rafałowi Pawliczkowi za możliwość zorganizowania tego wydarzenia w Kościele MBNP, Pani Katarzynie Luksa, za wszelką pomoc w organizacji, siostrze Dalmacji oraz Państwu Seroczyńskim za cudowną oprawę śpiewem i nie tylko, oraz wszystkim moim uczniom i ich rodzicom. Połączone siły skrzypków, animatorów i jasełkowych dzieci spowodowały zasilenie kasy Fundacji DHD o kwotę 4052,40zł i 11 euro, za co z całego serca dziękujemy. I mimo, że najczęściej, gdy gramy nasze koncerty charytatywne, temperatura na zewnątrz, jest niska, to w nas jest dużo ciepła. Ciepła, którym od samego początku szkoła miniPaganini dzieli się z potrzebującymi.

Dziękujemy, Agnieszka Wojszczyk miniPaganini Szkoła Suzuki


  12 stycznia 2022 r."Chłopaki z NWK" jest to klip który przedstawia 13 minut z życia ministrantów. Grupie Ministrantów z naszej Parafii gratulujemy inicjatywy jak i profesjonalnego wykonania, a wszystkich zapraszamy do oglądania.


  8 stycznia 2022 r.Uroczystość ustanowienia nowych lektorów
W sobotę 8 stycznia 2022 r. podczas mszy świętej Dziekan Dekanatu Opolskiego ksiądz Rudolf Świerc ustanowił nowych lektorów. Dwudziestu młodzieńców ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, w tym szesnastu z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, otrzymało krzyż lektorski oraz dyplom potwierdzający wprowadzenie do Posługi Lektora. Zanim kandydaci mogli doświadczyć tego wyróżnienia, zdobywali wiedzę i umiejętności pod kierunkiem księdza Jakuba Furcy – dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza.

Nowym lektorom życzymy, aby stanowili przykład dla innych, żyli w prawdzie oraz byli dobrymi i sprawiedliwymi ludźmi.
Tekst: Kamila Bisaga
  1 stycznia 2022 r.Na zakończenie 2021 roku w dniu wczorajszym Ksiądz Proboszcz słowami "Życie człowieka jest drogą wiodącą od dnia narodzin, poprzez kolejne godziny, dni, miesiące i lata w stronę końca..." rozpoczął nabożeństwo w trakcie którego odczytane zostały Imiona i Nazwiska 81 osób które odeszły do Domu Pana w mijającym roku.


  25 grudnia 2021 r.


  20 grudnia 2021 r.„Świąteczny czas, wszyscy się radujmy…”

Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W naszej parafii przy kościele w niedzielę po południu był świąteczny kiermasz. Deszczowa pogoda nie odstraszyła tych, którzy serce włożyli w przygotowanie tego wydarzenia i tych, którzy przyszli, by się spotkać, porozmawiać, kolędować i biesiadować. Każdy mógł kupić pyszne ciasta, pierniki, dekoracje świąteczne. Można było się ogrzać przy ognisku, wypić gorący barszcz i smakować różne potrawy. Nie zabrakło loterii fantowej, pływających karpii i grzanego wina.

Święta Bożego Narodzenia to czas szczęścia, życzliwości i miłości oraz wyjątkowe chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi. DZIĘKUJEMY za wspólnie spędzony czas!!!


W niedziele 19 grudnia po Liturgii Słowa którą sprawowali Ksiądz Proboszcz oraz Ksiądz Eugeniusz przed "Najświetszym Sakramentem" zostali zaprzysiężeni na kolejną kadencję członkowie "Rady Duszpasterskiej" w naszej Parafi.


  13 grudnia 2021 r.Maryjo, u Boga nam wybłagaj wiele łask…
Kościół katolicki 8 grudnia obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.W tym Uroczystym Dniu nasze Marianki obchodzą swoje patronalne święto.Ze względu na czas kwarantanny przyjęcie i zmiana medalika przeżywaliśmy w niedzielę na Mszy świętej o 12 00. W tym roku do Wspólnoty Dzieci Maryi zostało przyjętych 9 nowych dziewczynek.

Fotorelacja z tej Uroczystości w zakładce >>DZIECI MARYI<<<


  11 grudnia 2021 r.Podajemy do wiadomości wyniki wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
Najwięcej głosów otrzymali:
- Bernard Niestrój
- Joanna Zawadzka
- Sławomir Seroczyński
- Ewa Sosnowska
- Danuta Kaczkowska
- Małgorzata Swoboda
- Antoni Marszolek
- Piotr Kwaśniak
- Daria Bursy
- Joachim Sosnowski
Do Rady Duszpasterskiej wchodzą również ci, którzy dotychczas pełnili funkcje parafialne.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się zaprzysiężenie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej

  6 grudnia 2021 r.Po Roratach zawitał do nas Dobry Świety Mikołaj! Dzieci śpiewały całym sercem i zostały obdarowane czekoladowymi mikołajkami. To jest dla wszystkich lekcja, by dzielić się z innymi, dawać radość i dobre słowo.


  12 listopada 2021 r.Legionista o dobrym sercu
11 listopada, we wspomnienie Świętego Marcina z Tours w naszym kościele było nabożeństwo ku Jego czci. Tradycyjnie był św. Marcin, był żebrak. W role wcielili się nasi lektorzy: Szymon i Kuba. Uczestnikom spotkania przygotowano rogale, którymi dzielili się z innymi. Wybrzmiała znana piosenka z bardzo praktycznym refrenem: „Święty Marcin dobre serce ma, uczmy się od niego ty i ja.”


  30 października 2021 r.W piątek, 29 października, miała miejsce Msza w intencji Róż Różańcowych z naszej parafii. Eucharystia poprzedzona była adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie, przed którym dziękowaliśmy za dar Żywego Różańca oraz modliliśmy się w intencji misji i misjonarzy.
Podczas Mszy św. w procesji z darami złożona została Księga Żywego Różańca, a której zapisane są imiona i nazwiska wszystkich osób należących do Róż Różańcowych; był to gest oddania tych osób i ich modlitwy Jezusowi oraz Maryi. W procesji ze świecami wokół ołtarza wzięły udział 72 osoby.
Po Komunii Św. ks. wikary przyjął nowe osoby, które zasiliły w ostatnim czasie Koła żywego Różańca w naszej parafii. Uroczysty akt przyjęcia odbył się zgodnie z Ceremoniałem Żywego Różańca.
Po Mszy Św. podczas zbiórki pieniężnej na misje zebrano 1344, 84 zł. Pieniądze te zgodnie ze Statutem Żywego Różańca przeznaczone są na działalność misyjną w kraju i na świecie.

Fotorelacja w zakładce >> WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA <<<


  16 października 2021 r.Zakończona została renowacja krzyża misyjnego. Koszt tej renowacji wyniósł 6.100 zł.


  26 września 2021 r.„A Słowo Ciałem się stało” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Dzieci Maryi na Górze św. Anny, która odbyła się w sobotę 25 września 2021r. Wśród 300 Marianek, które przyjechały do Św. Anny nie zabrakło też Dzieci Maryi z naszej parafii. Dziewczyny były żywo zaangażowane w liturgię Mszy św. – Julia Seroczyńska zaśpiewała psalm, oraz cała grupa z s. Dalmacją przygotowała i prowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym roku DYPLOM WYRÓŻNIENIA za wierną służbę otrzymała z rąk ks. biskupa Rudolfa Pierskały - Natalia Lyra...

Więcej i pełna foto-relacja w zakładce >>DZIECI MARYI<<<

  5 września 2021 r.„SKŁADAJMY BOGU OFIARĘ DZIĘKCZYNNĄ”

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. W naszym kościele w pierwszą wrześniową niedzielę odbyły się Dożynki Parafialne. Na Mszy świętej o 10 30 rolnicy, sadownicy oraz działkowicze dziękowali za zebrane plony. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz Marcin Jakubczyk.
  29 sierpnia 2021 r."Ty jesteś poświęcona twojemu Panu Bogu,
Ciebie wybrał Bóg, byś była Jego szczególną własnością,
Pan wybrał Cię i znalazł w Tobie upodobanie,
ponieważ Ciebie umiłował".

Świętujemy ZŁOTY JUBILEUSZ ŚLUBÓW ZAKONNYCH naszej parafianki - SM. Walburgi Mrocheń
  28 sierpnia 2021 r.Remont salek przeznaczonych dla ministrantów został zakończony. W sobote 28 sierpnia te nowe pomieszczenia zostały poświęcone.
Dziękujemy rodzicom ministrantów za ogromny wkład pracy, czasu i energii. Bo to dzięki poświęceniu rodziców to dzieło mogło powstać. Słowa wdzięczności składamy: Arkadiuszowi Notce, Sławomirowi Seroczyńskiemu, Jackowi Grochalskiemu, Andrzejowi Korzeniowskiemu, Piotrowi Mientusowi, Zbigniewowi Garbaczowi, Robertowi Kansemu, Andrzejowi Franczokowi, Reinholdowi Walusiowi, Eugeniuszowi Waneckiemu i Anecie Seroczyńskiej.
Dziękujemy ministrantom: przede wszystkim szefowi ministrantów Szymonowi Notce oraz jego pomocnikom: Wojciechowi Grochalskiemu, Janowi Chodorowskiemu, Dawidowi Piperowi, Adamowi Seroczyńskiemu, Jakubowi Lisoniowi, Maksymilianowi Kansemu, Filipowi Mientusowi, Tomaszowi Zawadzkiemu, Szymonowi Bursemu, Jakubowi Luksa i Jakubowi Niestój.
Przecięcia wstęgi dokonał Szymon Notka zaś poświęcenia salek nasz ks. wikary Paweł Michalewski

  30 czerwca 2021 r.Pielgrzymka do Winowa

Sobota, 26 czerwca, dochodzi piąta rano. Ksiądz proboszcz już w kościele, a przed budynkiem zbiera się grupka młodych osób: Zuzia, Nadia, Adam, Maksymilian, Szymon, Tobiasz, Milena, Wojtek, Wiktor, Łucja, Julia, Ola, Tomek, Kuba, Szymon. Przy nich pani Asia, pani Monika oraz pan Sławek. Za chwilę w kościele przed ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przed Tabernakulum wszyscy przyjmują z rąk księdza proboszcza błogosławieństwo i ruszają na pierwszą pielgrzymkę dziecięco-młodzieżowej Róży Różańcowej! Idą do Sanktuarium Matki Bożej Szensztackiej w Winowie. Tam w parafialnym kościele p.w. Ducha Świętego o g. 7.30 wezmą udział we Mszy Świętej, którą odprawi proboszcz tamtejszej parafii – ksiądz Eugeniusz Ploch....

Na szerszą fotorelacje zapraszamy do zakładki >>WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA<<<


  28 czerwca 2021 r.„Śpiewać pięknie Bogu, to znaczy śpiewać z radością.” (św. Augustyn)

Mamy 6 nowych Psałterzystek!!! Do Tobiasza i Julii, którzy już śpiewają podczas liturgii, dołączyły dziewczyny, które ukończyły Kurs dla Psałterzystów i otrzymały Dyplomy: Dominika, Amelia, Paulina, Irena, Weronika i Izabela.
Teraz jest czas, by w czasie liturgii w naszej świątyni chwaliły Pana śpiewem Psalmów i pomagały wiernym się modlić.


Pod czułym okiem Matki…

W niedzielę – 27 czerwca obchodziliśmy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. odpustowa została odprawiona o godzinie 10:30. Głównym celebransem był ks. Eugeniusz Białas, który obchodzi w tym roku 50 ROCZNICĘ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Złoty Jubileusz stał się okazją do złożenia Księdzu serdecznych życzeń. Kazanie podczas Mszy świętej wygłosił ks. Proboszcz Rafał Pawliczek Po Eucharystii odbyła się procesja odpustowa wokół kościoła.


  14 czerwca 2021 r.„Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka”
/Św. Jan Paweł II/

W dniu 13 czerwca 2021 roku na Mszy świętej o 12 00 w naszej parafii świętowaliśmy 10-lecie kapłaństwa Księdza Pawła Michalewskiego.

Czcigodny Jubilacie! Dziękujemy za to, że jesteś wśród nas i świadczysz, że Bóg jest Miłością Miłosierną, a Eucharystia jest największą radością spotkania z Jezusem. Słowem i przykładem pokazujesz nam sens w podążaniu za Bogiem i wskazujesz Ewangelię jako klucz do nieba oraz zrozumienia i rozwiązywania problemów życia codziennego. Życzymy Ci, abyś nadal z pasją i miłością do ludu Bożego służył nam na wzór Jezusa Chrystusa. Życzymy wytrwałości, cierpliwości, męstwa i bezgranicznego zawierzenia Jezusowi w dawaniu świadectwa wiary i byciu znakiem sprzeciwu w dzisiejszym zagubionym świecie. Niech Maryja Matka Kapłanów umacnia Cię w otwartości i wrażliwości serca, a Wszechmogący Bóg zachowa w zdrowiu i pozwoli przez długie lata prowadzić wiernych do świętości.


KINO POD GWIAZDAMI…

Ciekawie zapowiadał się niedzielny wieczór dla Dzieci Maryi i Ministrantów. Propozycja kina w plenerze brzmiała zachęcająco i trzeba przyznać, dość oryginalnie. Wprawdzie dużych i hucznych imprez nie przewidziano, ale ciepły koczyk czy karimata, termos z herbatką, popcorn i inne smakołyki wystarczyły, żeby nasze dzieci i młodzież poczuli się znakomicie i z zainteresowaniem obejrzeli film. A nade wszystko znów razem przeżyli świetny wieczór i zacieśnili więzy przyjaźni!

Fotorelacja z tego popołudnia na stronie >>DZIECI MARYI<<<


  3 czerwca 2021 r.BOŻE CIAŁO – ŚWIĘTO EUCHARYSTII

Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 wyszliśmy w Uroczystość Bożego Ciała na ulice, które w tym dniu zamieniają się we wspaniałą świątynię dla Boga Żywego. Procesja Eucharystyczna była manifestacją wiary w Boga ukrytego w Hostii Świętej. Ulice i domy przystrojone, świeża wiosenna zieleń, mnóstwo kwiatów. Ołtarze, świece, sztandary, dzieci pierwszokomunijne w bieli, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy z dzwoneczkami… W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus - ukryty w małym kawałku chleba: Słońce wszechświata, Początek i Koniec wszystkiego, Droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności. Uroczysty charakter święta Bożego Ciała nie może nigdy przysłonić nam zasadniczej prawdy, że najpiękniejszą i najgodniejszą monstrancją dla Chrystusa jest żywe serce człowieka, a najwspanialszą procesją jest "procesja serca", która kończy się spotkaniem z Nim w Komunii św.
  29 maja 2021 r.„CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…”

Są takie momenty w życiu, w których warto przypomnieć Mamie i Tacie, jak wiele dla nas znaczą. Sposobem na to zazwyczaj są życzenia, upominki, kwiaty lub słodycze.

Dzieci Maryi w naszej parafii przygotowały nabożeństwo majowe dedykowane Rodzicom. W ten sposób wyraziły im swoją miłość, szacunek, oddanie i wdzięczność za SERCE, które Rodzice wkładają w trud wychowania.

więcej zdjęć w zakładce >>DZIECI MARYI<<<


  26 maja 2021 r.„Przyjmij znamię Ducha Świętego”

BIERZMOWANIE
jest sakramentem, który jest dopełnieniem chrztu i w którym zostajemy obdarzeni Duchem Świętym. Kto w wolności decyduje się na życie dziecka Bożego i poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenia Krzyżmem prosi o dary Ducha Bożego, otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem. Staje się wówczas pełnoprawnym, odpowiedzialnym członkiem Kościoła katolickiego.
25 i 26 maja w naszej parafii Biskup Andrzej Czaja i Biskup Rudolf Pierskała podczas trzech Mszy świętych udzielili sakramentu bierzmowania młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.
  23 maja 2021 r.DUCHU ŚWIĘTY,
ożywiaj moją modlitwę… otwieraj moje oczy, by widziały…
otwieraj moje uszy, by słyszały… serce, aby czuło…
DUCHU ŚWIĘTY OŻYWICIELU, PRZYJDŹ!

22 maja 2021r. o 19 15 odbył się w naszym kościele Wieczór Uwielbienia. W scenerii przygaszonych świateł przy akompaniamencie wspaniałych instrumentów i jeszcze wspanialszych głosów mogliśmy w chwili refleksji pochylić głowy przed Panem, by Go uwielbiać, dziękować Mu i prosić o moc Bożego Ducha Świętego. Dziękujemy bardzo serdecznie młodzieży, dorosłym parafianom i animatorom muzycznym za towarzyszenie nam w modlitwie. Dziękujemy każdej osobie, która znalazła chwilę na wspólne przyzywanie Ducha Świętego i trwanie w Jego obecności. Jesteśmy jedną wspólnotą, a takie wieczory jak ten, pokazują to i umacniają.


  10 maja 2021 r.„Jezu, Ty Jesteś tu naprawdę Blisko o jeden tylko krok. Tyś na ołtarzu w Hostii ukryty, Widzi Cię jednak mej wiary wzrok.”

9 maja w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Eucharystii. W sumie 35 dzieci zaprosiło Pana Jezusa do swojego życia! Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Rafał Pawliczek powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice, po czym wszyscy procesyjnie weszli do świątyni. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej radości i wzruszeń. Na zakończenie dzieci i rodzice wyrazili wdzięczność kapłanom, gościom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by spokojnie i pięknie przeżyć ten wielki dzień. Po nabożeństwie eucharystycznym dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki i symboliczne chlebki. Teraz przez cały BIAŁY TYDZIEŃ dzieci będą na wieczornych Mszach Świętych przyjmować Pana Jezusa i dziękować Mu za to, że dostąpiły tej wielkiej łaski.
  1 maja 2021 r.Zostały odnowione dwie figury z przedsionka kościoła: Matki Bożej Bolesnej i św. Jana znajdujące się przy krzyżu zawieszonym na ścianie. Odnowienie figury Matki Bożej ufundował Andrzej Franczok. Figura św. Jana została zapłacona z funduszu remontowego naszego kościoła.

  16 kwietnia 2021 r.„Różaniec - skarb, który trzeba odkryć… Od mych lat młodzieńczych modlitwa ta miała ważne miejsce w moim życiu duchowym… Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy”
(św. Jan Paweł II)

16 kwietnia podczas Mszy św. szkolnej dzieci z klasy trzeciej otrzymały poświęcone modlitewniki „Droga do Nieba” i różańce. W tym ważnym dla nich wydarzeniu uczestniczyli ich rodzice. Modlitwa różańcowa pomoże im wzrastać w miłości do Boga i ludzi. Z modlitewnika będą czerpać natchnienia do osobistego spotkania z Bogiem.  4 kwietnia 2021 r.TRZY DNI WIELKIEJ MIŁOŚCI

Msza święta Wieczerzy Pańskiej
zainicjowała celebracje Triduum Paschalnego. Gromadzimy się w wielkoczwartkowy wieczór wokół Jezusa Chrystusa, a On zaprasza nas do wspólnego stołu. Jest to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy, podczas której zdradzony Chrystus umiłował ludzi do końca, oddając Bogu Ojcu swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina oraz dał Apostołom pokarm na życie wieczne, nakazując im oraz ich następcom w kapłaństwie składać tę ofiarę. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament zostaje umieszczony w miejscu adoracji, zwanym Ciemnicą. Z uwięzionym Chrystusem trwamy na pełnym miłości czuwaniu.


W Wielki Piątek Chrystus, nasza Pascha, został złożony w ofierze. Kościół, medytując Mękę swego Pana i Zbawcy i adorując krzyż święty, pochyla się nad swoim pochodzeniem i modli się za zbawienie całego świata. Celebracja liturgii wielkopiątkowej obejmuje Liturgię Słowa, wraz z proklamowaniem Męki Pańskiej, adorację krzyża i Komunię św. Adoracja krzyża dokonuje się w uroczystym wniesieniu drzewa krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata, oraz poprzez osobiste podejście przyklęknięcie i ucałowanie stóp Chrystusa Ukrzyżowanego. Jest to momentem celebracji, w którym możemy w sposób najbardziej osobisty wyrazić swoją cześć i podziękowanie za zbawczą miłość Boga. Na zakończenie Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do miejsca adoracji, zwanego Grobem Pańskim. Kościół nie sprawuje tego dnia Eucharystii, a wierni otrzymują Najświętszy Sakrament konsekrowany na Mszy św. wielkoczwartkowej.
W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani. Wierni na modlitwie oczekują zmartwychwstania Chrystusa. Zwyczaj błogosławienia pokarmów stołu wielkanocnego jest praktykowany i funkcjonuje jako wartość świąteczna i rodzinna. Fakt zmartwychwstania naszego Pana Kościół czci w sposób najbardziej uroczysty. Wraz z Wigilią Paschalną rozpoczyna się radosny okres wielkanocny - czas celebrowania obecności Chrystusa Zmartwychwstałego i wylania Ducha Świętego. Po uroczystej Wigilii Paschalnej Kościół ogłasza:
„Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!”
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Oktawa wielkanocna

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w naszej świątyni o godzinie 7 rano odbyła się tradycyjna Msza święta rezurekcyjna. Po 40-dniowym poście i Triduum Paschalnym upamiętniającym ostatnie ziemskie chwile życia Chrystusa, z radością obwieszczono Jego chwalebne zmartwychwstanie.


  25 marca 2021 r.24 marca, w wigilię święta Zwiastowania NMP, o g. 17.00 rozpoczęła się Msza św., podczas której ksiądz proboszcz przyjął kandydatów do Stowarzyszenia Żywego Różańca. W naszej parafii modlitwa w grupach Róż Różańcowych ma długą i wciąż żywą tradycję. Niemniej powstanie kolejnej Róży spotkało się z wielką radością ks. proboszcza Rafała, ponieważ po raz pierwszy w historii parafii w skład Róży wchodzą tylko dzieci i młodzież! Dwudziestodwuosobowa grupa dziecięco-młodzieżowej Róży złożyła uroczystą deklarację o oddaniu swego życia i modlitwy Maryi, a po Komunii Świętej udała się do bocznej kaplicy przed figurę Matki Boskiej Fatimskiej, przed którą każdy złożył białą różę ze swym nazwiskiem. Te białe kwiaty - symbol czystości intencji i miłości do Niepokalanie Czystej Matki Bożej i różańca - zostały podarowane dzieciom przez księdza proboszcza po uroczystej formule potwierdzającej przyjęcie kandydatów do Róży. Patronem Róży został św. Stanisław Kostka. Podczas krótkiego kazania ks. proboszcz dziękował dzieciom i młodzieży za tak piękne świadectwo ich wiary i dziękował za postawę gotowości do modlitwy różańcowej, wskazując na analogię do fatimskich objawień, podczas których Maryja prosiła o modlitwę na paciorkach różańca właśnie dzieci. Ta odpowiedź na wciąż aktualny apel z Fatimy jest wielką nadzieją nie tylko naszej parafii, ale i całego świata.

Tekst Joanna Zawadzka
Zapraszamy do GALERII


  20 marca 2021 r.Wspomnienie uroczystości 60 urodzin naszego księdza Proboszcz w materiale przygotowanym przez Sławomira Seroczyńskiego


„Do Ciebie, Święty Józefie, wdzięczności płynie dziś pieśń…”

Ojciec Święty Franciszek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ogłosił rozpoczęcie specjalnego Roku św. Józefa, którego obchód zakończy się 8 grudnia 2021 roku.

19 marca 2021r. w Uroczystość Św. Józefa w naszym kościele parafialnym o godzinie 18 00 Msza święta szkolna została odprawiona przy bocznym ołtarzu, poświęconym Patronowi dnia – świętemu Józefowi.

Niech św. Józef wspomaga nas i uczy, abyśmy przeżywając trudności naszych czasów nie wątpili w obecność Boga w naszym życiu.


  6 marca 2021 r.WIELKI POST – CZAS NA ROZWAŻANIE DROGI KRZYŻOWEJ

Kolejny Wielki Post w naszym życiu. Z całą wspólnotą Kościoła naszą myśl w tym czasie kierujemy do Jezusa, który cierpi i umiera. Kościół w Wielkim Poście daje nam okazję, abyśmy w wirze codziennych obowiązków, trosk i kłopotów oraz nieustannym stwierdzaniu, że na nic nie mamy czasu, przystanęli i zastanowili się dokąd zmierzamy, czy wybrana droga prowadzi do właściwego celu.

Z refleksją rozważamy wielkopostne kazania i nabożeństwa: w piątki - Drogę Krzyżową, w niedziele - Gorzkie Żale. Dzieci Maryi przygotowały i poprowadziły nas śladami cierpiącego Jezusa podczas Drogi Krzyżowej pt. „Miłosierne serce”
>>Fotorelacja na stronie >>>DZIECI MARYI<<<


  27 lutego 2021 r.Dwie kolejne figury zostały odnowione: Matki Bożej Fatimskiej oraz św. Floriana. Dziękujemy parafiankom, które ufundowały renowację figury MB Fatimskiej. Figura św. Floriana została zapłacona z funduszy zebranych na parafialnym koncie remontowym.


  15 lutego 2021 r.Jest w nas głód Boga
W poszukiwaniu ciszy i okazji do przemyślenia swojego życia, na progu Wielkiego Postu stajemy przed Bogiem, by Go uwielbiać, przepraszać, dziękować Mu i prosić o łaski potrzebne do tego, by lepiej żyć. W poniedziałek ostatnią godzinę Adoracji wypełniła modlitwa dzieci z klas 1-5, które trwały przed Jezusem, modląc się i śpiewając z serca na cześć Pana.  30 stycznia 2021 r.W zakładce >>REMONTY<<< umieszczono obszerną fotorelację z Remontu dzwonów wraz z opisem.
   
  28 stycznia 2021 r.„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”
( Florian Plit )

W sobotnie zimowe popołudnie Ministranci, Marianki i szkolni wolontariusze podjęli akcję oczyszczania świata, tzw. ŚMIECIOBRANIE, połączone z zabawą terenową. Świat wokół kościoła i wokół stawów został wysprzątany! Młodzi zaskoczyli wszystkich gotowością do pracy, radością w działaniu i zintegrowaniem w wyznaczonych grupach. Po wykonaniu zadań wszyscy spotkali się przy ognisku i kibicowali tym, którzy zmierzyli się z torem przeszkód. Wielki szacun dla naszej młodzieży!!!
>>DZIECI MARYI<<<


  23 stycznia 2021 r.W czwartek zakończony został remont dzwonów. W tym to dniu pracownicy Firmy Antoni Rduch z Połomii wykonali konserwację płaszczy dzwonów staliwnych , które następnie zostały pomalowane na szary kolor. Dzwon spiżowy św. Maryja został odnowiony fosolem i tym samym odzyskał pierwotny kolor. W ramach remontu Firma Antoni Rduch wykonała i zamontowała nowe napędy/silniki liniowe/wraz z pełną automatyką. Dzwony otrzymały nowe jarzma stalowe z łożyskami /bezobsługowymi/nowe serca kute z wkładkami z brązu. Dzwon św. Maryja który z powodu pęknięcia części korony był od prawie 30 lat nieczynny otrzymał nowe mocowanie do jarzma. Ponadto zamontowano nową hermetyczną rozdzielnię gdzie umieszczono systemy napędowe MT-3/bezstykowe/ dla każdego dzwonu. Pracą dzwonów steruje nowoczesny programator cyfrowy sterowany sygnałem GPS zamontowany w zakrystii. Dzwony zaprogramowano następująco: św. Maryja dzwoni w dni powszednie, dzwon św. Wojciech wybija godziny, św. Bruno dzwoni w czasie konduktu pogrzebowego, największy z dzwonów św. Jacek wraz św. Maryją, Wojciechem i Bruno dzwonią w dni świąteczne niedziele i na powitanie Nowego Roku. Na całość prac wystawiona została faktura do zapłaty na kwotę 25 027,14 zł.
Więcej zdjęć wktótce w zakładce REMONTY.


  7 stycznia 2021 r.„Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę”.

W tym roku w związku z pandemią i wynikającymi z tego ograniczeniami, odstąpiono od organizacji tradycyjnych Orszaków Trzech Króli. Mędrcy zawitali jednak w naszym kościele po Mszy świętej o godzinie 12:00. Oddali Dzieciątku pokłon i złożyli swoje dary: złoto, kadzidło i mirrę. „Przykład Mędrców niech będzie dla nas zachętą do zmierzania w kierunku Pana Boga, aż do oglądania Go twarzą w twarz w wieczności” − powiedział bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.


  2 stycznia 2021 r."Popatrz jak szybko mija czas!
Życie twe też przeminie wraz!..."
W ostatnim dniu 2020 roku w naszym kościele odbyło się Nabożeństwo , w trakcie którego zapalono świeczki oraz odczytano imiona i nazwiska 59 parafian ,którzy odeszli w 2020 roku do Domu Pana"
  29 grudnia 2020 r.W Święto Świetych Młodzianków tradycyjnie o 9.00 była Msza św. za wszystkie dzieci z naszej parafii. Marianki i ministranci przygotowali oprawę liturgiczną. W czasie Eucharystii kolędowaliśmy Dzieciątku, prosząc, aby błogosławił naszym rodzinom, obdarzał pokojem, radością i zdrowiem.


  25 grudnia 2020 r.
Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi!

Zapraszamy do GALERII

  11 grudnia 2020 r.„Będę śpiewać na cześć Pana… On nasyca dobrem życie me”

Julia Seroczyńska i Tobiasz Bursy ukończyli Kurs Psałterzystów w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu i zostali pobłogosławieni do pełnienia funkcji psałterzysty. Po Mszy św. roratniej ksiądz Proboszcz wręczył Julii i Tobiaszowi DYPLOMY i płytę z serii Musica Silesiae.

To jest WIELKI DAR w parafii mieć przygotowanych i uformowanych psałterzystów, którzy ubogacają Mszę świętą śpiewem.


  7 grudnia 2020 r.
Święty Mikołaj z wizytą w naszej parafii
Tradycyjnie 6 grudnia święty Mikołaj odwiedził także naszą parafię. Po Mszy świętej o 12:00 spotkały się z Nim dzieci, młodzież, Marianki, ministranci i dorośli. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY I PODAROWANE SŁODKOŚCI. Dzisiejszy dzień jest dla nas zachętą, by dzielić się z innymi i nieść radość.

Zapraszamy do GALERII

  5 grudnia 2020 r.Informacja dotycząca remontu dzwonów w naszym kościele

Dzwony kościelne od dawna wzywały ludzi do modlitwy, odliczały czas czy informowały o ważnych wydarzeniach. Rozlegający się dźwięk dzwonów wywołuje podniosły nastrój i wskazuje , że – tu jest obecny Pan. Dzwony mają służyć chwale Bożej i przypominać o obowiązku dawania świadectwa prawdom wiary w naszym codziennym życiu. W naszym kościele, dzwony aby mogły pełnić swoją funkcję wymagają w dużym zakresie gruntownej naprawy i modernizacji. W tym tygodniu znana firma RDUCH przystąpiła do remontu i przywrócenia naszym czterem dzwonom o imionach: Jacek, Maryja, Bruno i Wojciech , pierwotnej sprawności, co ma związek z jakością i szlachetnością ich dźwięku. Jedyny spiżowy dzwon Maryja o pięknej barwie dźwięku od 30 lat jest nieczynny. Odpadła jedna część korony jest to element do którego zamontowana jest czasza dzwonu i w związku z tym dzwon został odłączony. Pozostałe dzwony są stalowe, zostały odlane w Hucie Małapanew w 1956 r. Największy dzwon Jacek wymaga remontu w największym zakresie. Posiada uszkodzony trzpień stalowy, co spowodowało obniżenie środka ciężkości a co za tym idzie nieprawidłową tonację i barwę dźwięku. Wszystkie jarzma dzwonów mają wypracowane łożyska. W ramach remontu będą miały wymienione napędy , są to nowoczesne silniki liniowe a sterowanie odbywać się będzie za pośrednictwem sterownika MT-3. Ta nowoczesna automatyka umożliwi programowanie godzin dzwonienia, ustawienie cichego bicia rano i wieczorem oraz zdalne sterowanie pilotem do 1 km. We wszystkich dzwonach będą zainstalowane bezgłosowe łożyska, a dzwon Maryja zostanie wyposażony w nowe mocowanie do jarzma. Jest to kolejna poważna inwestycja realizowana w naszym kościele. Dbanie o Dom Boży jest naszym obowiązkiem. Jesteśmy przekonani, że ofiarność parafian umożliwi wykonanie tego jakże potrzebnego dzieła.


Tekst. Andrzej Baranowski

  3 grudnia 2020 r.„Wołam: JEZU, PRZYJDŹ…”

Tegoroczne RORATY to czas dzielenia się miłością z drugim człowiekiem. Dzieci otrzymują BOMBKI DOBRYCH UCZYNKÓW, które po spełnieniu w domu, wracają do kościoła i zawisną na choince przy Bożonarodzeniowej stajence. Hymn rorat „Zróbmy coś dobrego, ja i ty…” mobilizuje każdego do zasiewania dobra wokół siebie.
Do zobaczenia na RORATACH
w poniedziałki, środy i piątki o 18 00


  29 listopada 2020 r.Wczoraj zostały umieszczone na swoich miejscach dwie kolejne odnowione figury: św. Antoniego i św. Grzegorza. Bardzo dziękujemy państwu Anecie i Sławomirowi Seroczyńskim za ufundowanie odnowionej figury św. Antoniego. Odnowienie figury św. Grzegorza zapłaciliśmy z funduszu remontowego.


  27 listopada 2020 r.„Wszystkiego najlepszego dla Księdza od WSZYSTKIEGO”
W piątek – 27 XI na Mszy szkolnej świętowaliśmy urodziny księdza wikarego Pawła Michalewskiego. Urodziny to jedna z okazji, by złożyć życzenia i wyrazić wdzięczność za posługę w parafii, radość z bycia razem, szacunek dla kapłaństwa. Do modlitwy, którą podczas Eucharystii zanosiliśmy do Boga w intencji księdza Pawła, serdeczne i wdzięczne życzenia złożył Ksiądz Proboszcz, Nadzwyczajni Szafarze, Ministranci, Dzieci Maryi i Harcerze.
Niech Dary Ducha Świętego spływają na Księdza w obfitości, a Maryja darzy matczyną miłością i czułością w dalszej posłudze kapłańskiej.


  14 listopada 2020 r.Dziękujemy ks. wikaremu Pawłowi, który wraz z dziećmi i młodzieżą wysprzątali plac wokół kościoła. Dziękuję Bernardowi Chudali i Ryszardowi Dżugale za wywiezienie liści. Dziękujemy też paniom które pomagały dzieciom w sprzątaniu: Teresie Kaczkowskiej, Antoninie Jędryasek, Danucie Kaczkowskiej, Renacie Lotyko, Irenie Zawadzkiej, Łucji Kansy, Zdzisławie Daleckiej, Łucji Żak, Halinie Brylak, Krystynie Soppa


Dziękujemy ks. wikaremu Pawłowi za piękne przybliżenie dzieciom praktyki I piątków miesiąca


  9 listopada 2020 r.„Jesień, jesień nas otacza. Jesień, jesień nas otula. Złota, piękna, kolorowa…” Dzisiejszy mglisty poranek wcale nie zachęcał do wychodzenia z domu… Czyżby??? Nic nie stanęło na przeszkodzie naszym Mariankom i Ministrantom, którzy pod okiem ks. Pawła opanowali liściasty teren wokół naszego kościoła. Efektem ich pracy jest zdrowy oddech, uśmiech na twarzy, wyrobiona kondycja, no i… czysto przy kościele!!! w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja z tego wydarzenia >>>DZIECI MARYI<<<


  18 października 2020 r.MISYJNY RÓŻANIEC w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja z przygotowanego przez S. Dalmacje i zespół Marianek Nabożeństwa Różańcowego z okazji 94 Światowego Dnia Misyjnego >>>DZIECI MARYI<<<


  17 października 2020 r.Dziękujemy S. Dalmacji oraz Dzieciom Maryi za ubogacenie ostatniego nabożeństwa fatimskiego pięknym przedstawieniem zawierającym prawdę o orędziu fatimskim. Niech to misterium fatimskie spotęguje płomień miłości do modlitwy różańcowej.


  14 października 2020 r.
"Różaniec, pokuta i umartwienie są naszym ratunkiem i ocaleniem" - to wciąż aktualne wezwanie Matki Bożej z Fatimy.

13 października 2020r. podczas wieczornego nabożeństwa przygotowanego przez Siostrę Dalmacje wraz z grupą aktorów, wróciliśmy do treści fatimskich objawień i przeżywaliśmy je razem z bł. Hiacyntą, bł. Franciszkiem i Łucją.
Zapraszamy do GALERII

  3 października 2020 r.
Dziękujemy panu Antoniemu Marszolkowi i panu Dariuszowi Daleckiemu za pomoc przy zdejmowaniu i montowaniu odnowionych figur. Fundatorką renowacji figury Serca Jezusowego jest pani Ewa Kampa z ul. Jagiellonów . Figura św. Antoniego, została odnowiona lecz sponsor jest anonimowy.

  16 września 2020 r.
Ogród parafialny przy plebani Dzięki wielkiemu zaangażowaniu grupy parafian a w szególności parafianek, ogród przy plebani piękniał przez dekadę a efekty można zobaczyć w poniżej galerii, która będzie na bieżąco aktualizowana.
Zapraszamy do GALERII

  10 września 2020 r.
„Tajemnica Eucharystii” w Tarnowie Opolskim Tak na występ naszej aktorskiej grupy 5 września 2020r. odpowiedzieli parafianie w Tarnowie Opolskim: „Uważniej, piękniej, pełniej, bardziej… Tak właśnie uczestniczyć we Mszy świętej będą osoby, u których wczorajszy spektakl pt. „Tajemnica Eucharystii” pozostawił ślad w sercu. A takich osób z pewnością jest wiele bo przedstawienie inspirowane objawieniami Cataliny Rivas było niesamowite! Młodzi i dorośli Parafianie z Nowej Wsi Królewskiej z siostrą Dalmacją pokazali nam piękne świadectwo. I choć światła w kościele były przygaszone, było jakoś tak jasno. Cicho, a jednak przesłanie było tak wyraźnie słyszalne. Czas zwolnił. Niejedno serce otworzyło się na miłość, a umysł na refleksję. Znów zachwyciliśmy się Eucharystią. Dziękujemy za tę niezwykłą medytację na rozpoczęcie Misji Świętych…”
Zapraszamy do GALERII

  29 sierpnia 2020 r.
Została odnowiona figura Niepokalanego Serca NMP. Fundatorami odnowienia figury Niepokalanej są państwo Halina i Andrzej Baranowscy. Dziękujemy fundatorom za ten wielki gest wypływający z wiary i miłości do MB i Jej Niepokalanego Serca

  26 sierpnia 2020 r.
„Idąc z Maryją nie pomylisz drogi. Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei…❝
26 sierpnia o 18 00 przeżyliśmy Eucharystię wieńczącą duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę.

Zapraszamy do GALERII

  19 sierpnia 2020 r.
„W drogę z nami, wyrusz Panie…”
W naszym parafialnym Wieczerniku od 17 – 22 sierpnia o 19 30 pielgrzymujemy duchowo na Jasną Górę. W codziennym programie jest Eucharystia, konferencja wyznaczona na każdy dzień 44 Opolskiej Pielgrzymki, różaniec i Apel Jasnogórski. Do zeszytu (na stoliku w kościele) można wpisać swoje intencje, które polecamy Bogu przez Maryję w modlitwie różańcowej. W przygotowanie i prowadzenie czuwania zaangażowani są młodzi i dorośli parafianie. POCZUJ SIĘ ZAPROSZONY DO DUCHOWEJ ŁĄCZNOŚCI Z PIELGRZYMUJĄCYMI NA JASNĄ GÓRĘ.

Zapraszamy do GALERII

  15 sierpnia 2020 r.
„Ochraniaj nas od klęski, chorób i zarazy, Królowo ziół przedziwna, pól rządczyni nasza!” w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja jak Marianki zbierały kwiaty i robiły bukiety do poświęcenia ,które w Świeto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny sprzedawały przed kościołem.>>>DZIECI MARYI<<<

  13 czerwca 2020 r.
Nowa galeria zdjęć - TAJEMNICA EUCHARYSTII - na podstawie objawień Cataliny Rivas z dnia 11 czerwca 2020 r.
Zapraszamy do GALERII