Kronika Parafialna 2020


29 grudnia 2020 r.W Święto Świetych Młodzianków tradycyjnie o 9.00 była Msza św. za wszystkie dzieci z naszej parafii. Marianki i ministranci przygotowali oprawę liturgiczną. W czasie Eucharystii kolędowaliśmy Dzieciątku, prosząc, aby błogosławił naszym rodzinom, obdarzał pokojem, radością i zdrowiem.


25 grudnia 2020 r.Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi!


11 grudnia 2020 r.„Będę śpiewać na cześć Pana… On nasyca dobrem życie me”

Julia Seroczyńska i Tobiasz Bursy ukończyli Kurs Psałterzystów w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu i zostali pobłogosławieni do pełnienia funkcji psałterzysty. Po Mszy św. roratniej ksiądz Proboszcz wręczył Julii i Tobiaszowi DYPLOMY i płytę z serii Musica Silesiae.

To jest WIELKI DAR w parafii mieć przygotowanych i uformowanych psałterzystów, którzy ubogacają Mszę świętą śpiewem.


7 grudnia 2020 r.Święty Mikołaj z wizytą w naszej parafii

Tradycyjnie 6 grudnia święty Mikołaj odwiedził także naszą parafię. Po Mszy świętej o 12:00 spotkały się z Nim dzieci, młodzież, Marianki, ministranci i dorośli. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY I PODAROWANE SŁODKOŚCI. Dzisiejszy dzień jest dla nas zachętą, by dzielić się z innymi i nieść radość.
5 grudnia 2020 r.Informacja dotycząca remontu dzwonów w naszym kościele

Dzwony kościelne od dawna wzywały ludzi do modlitwy, odliczały czas czy informowały o ważnych wydarzeniach. Rozlegający się dźwięk dzwonów wywołuje podniosły nastrój i wskazuje , że – tu jest obecny Pan. Dzwony mają służyć chwale Bożej i przypominać o obowiązku dawania świadectwa prawdom wiary w naszym codziennym życiu. W naszym kościele, dzwony aby mogły pełnić swoją funkcję wymagają w dużym zakresie gruntownej naprawy i modernizacji. W tym tygodniu znana firma RDUCH przystąpiła do remontu i przywrócenia naszym czterem dzwonom o imionach: Jacek, Maryja, Bruno i Wojciech , pierwotnej sprawności, co ma związek z jakością i szlachetnością ich dźwięku. Jedyny spiżowy dzwon Maryja o pięknej barwie dźwięku od 30 lat jest nieczynny. Odpadła jedna część korony jest to element do którego zamontowana jest czasza dzwonu i w związku z tym dzwon został odłączony. Pozostałe dzwony są stalowe, zostały odlane w Hucie Małapanew w 1956 r. Największy dzwon Jacek wymaga remontu w największym zakresie. Posiada uszkodzony trzpień stalowy, co spowodowało obniżenie środka ciężkości a co za tym idzie nieprawidłową tonację i barwę dźwięku. Wszystkie jarzma dzwonów mają wypracowane łożyska. W ramach remontu będą miały wymienione napędy , są to nowoczesne silniki liniowe a sterowanie odbywać się będzie za pośrednictwem sterownika MT-3. Ta nowoczesna automatyka umożliwi programowanie godzin dzwonienia, ustawienie cichego bicia rano i wieczorem oraz zdalne sterowanie pilotem do 1 km. We wszystkich dzwonach będą zainstalowane bezgłosowe łożyska, a dzwon Maryja zostanie wyposażony w nowe mocowanie do jarzma. Jest to kolejna poważna inwestycja realizowana w naszym kościele. Dbanie o Dom Boży jest naszym obowiązkiem. Jesteśmy przekonani, że ofiarność parafian umożliwi wykonanie tego jakże potrzebnego dzieła.


Tekst. Andrzej Baranowski

3 grudnia 2020 r.„Wołam: JEZU, PRZYJDŹ…”

Tegoroczne RORATY to czas dzielenia się miłością z drugim człowiekiem. Dzieci otrzymują BOMBKI DOBRYCH UCZYNKÓW, które po spełnieniu w domu, wracają do kościoła i zawisną na choince przy Bożonarodzeniowej stajence. Hymn rorat „Zróbmy coś dobrego, ja i ty…” mobilizuje każdego do zasiewania dobra wokół siebie.
Do zobaczenia na RORATACH
w poniedziałki, środy i piątki o 18 00


29 listopada 2020 r.Wczoraj zostały umieszczone na swoich miejscach dwie kolejne odnowione figury: św. Antoniego i św. Grzegorza. Bardzo dziękujemy państwu Anecie i Sławomirowi Seroczyńskim za ufundowanie odnowionej figury św. Antoniego. Odnowienie figury św. Grzegorza zapłaciliśmy z funduszu remontowego.


27 listopada 2020 r.„Wszystkiego najlepszego dla Księdza od WSZYSTKIEGO”
W piątek – 27 XI na Mszy szkolnej świętowaliśmy urodziny księdza wikarego Pawła Michalewskiego. Urodziny to jedna z okazji, by złożyć życzenia i wyrazić wdzięczność za posługę w parafii, radość z bycia razem, szacunek dla kapłaństwa. Do modlitwy, którą podczas Eucharystii zanosiliśmy do Boga w intencji księdza Pawła, serdeczne i wdzięczne życzenia złożył Ksiądz Proboszcz, Nadzwyczajni Szafarze, Ministranci, Dzieci Maryi i Harcerze.
Niech Dary Ducha Świętego spływają na Księdza w obfitości, a Maryja darzy matczyną miłością i czułością w dalszej posłudze kapłańskiej.


14 listopada 2020 r.Dziękujemy ks. wikaremu Pawłowi, który wraz z dziećmi i młodzieżą wysprzątali plac wokół kościoła. Dziękuję Bernardowi Chudali i Ryszardowi Dżugale za wywiezienie liści. Dziękujemy też paniom które pomagały dzieciom w sprzątaniu: Teresie Kaczkowskiej, Antoninie Jędryasek, Danucie Kaczkowskiej, Renacie Lotyko, Irenie Zawadzkiej, Łucji Kansy, Zdzisławie Daleckiej, Łucji Żak, Halinie Brylak, Krystynie Soppa


Dziękujemy ks. wikaremu Pawłowi za piękne przybliżenie dzieciom praktyki I piątków miesiąca


9 listopada 2020 r.„Jesień, jesień nas otacza. Jesień, jesień nas otula. Złota, piękna, kolorowa…” Dzisiejszy mglisty poranek wcale nie zachęcał do wychodzenia z domu… Czyżby??? Nic nie stanęło na przeszkodzie naszym Mariankom i Ministrantom, którzy pod okiem ks. Pawła opanowali liściasty teren wokół naszego kościoła. Efektem ich pracy jest zdrowy oddech, uśmiech na twarzy, wyrobiona kondycja, no i… czysto przy kościele!!! w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja z tego wydarzenia >>>DZIECI MARYI<<<


18 października 2020 r.MISYJNY RÓŻANIEC w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja z przygotowanego przez S. Dalmacje i zespół Marianek Nabożeństwa Różańcowego z okazji 94 Światowego Dnia Misyjnego >>>DZIECI MARYI<<<


17 października 2020 r.Dziękujemy S. Dalmacji oraz Dzieciom Maryi za ubogacenie ostatniego nabożeństwa fatimskiego pięknym przedstawieniem zawierającym prawdę o orędziu fatimskim. Niech to misterium fatimskie spotęguje płomień miłości do modlitwy różańcowej.


13 października 2020 r."Różaniec, pokuta i umartwienie są naszym ratunkiem i ocaleniem"

"Różaniec, pokuta i umartwienie są naszym ratunkiem i ocaleniem" - to wciąż aktualne wezwanie Matki Bożej z Fatimy.

13 października 2020r. podczas wieczornego nabożeństwa przygotowanego przez Siostrę Dalmacje wraz z grupą aktorów, wróciliśmy do treści fatimskich objawień i przeżywaliśmy je razem z bł. Hiacyntą, bł. Franciszkiem i Łucją.


3 października 2020 r.
Dziękujemy panu Antoniemu Marszolkowi i panu Dariuszowi Daleckiemu za pomoc przy zdejmowaniu i montowaniu odnowionych figur. Fundatorką renowacji figury Serca Jezusowego jest pani Ewa Kampa z ul. Jagiellonów . Figura św. Antoniego, została odnowiona lecz sponsor jest anonimowy.

16 września 2020 r.Ogród parafialny przy plebani

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu grupy parafian a w szególności parafianek, ogród przy plebani piękniał przez dekadę a efekty można zobaczyć w poniżej galerii.
5 września 2020 r.„Tajemnica Eucharystii” w Tarnowie Opolskim

Tak na występ naszej aktorskiej grupy 5 września 2020r. odpowiedzieli parafianie w Tarnowie Opolskim: „Uważniej, piękniej, pełniej, bardziej… Tak właśnie uczestniczyć we Mszy świętej będą osoby, u których wczorajszy spektakl pt. „Tajemnica Eucharystii” pozostawił ślad w sercu. A takich osób z pewnością jest wiele bo przedstawienie inspirowane objawieniami Cataliny Rivas było niesamowite! Młodzi i dorośli Parafianie z Nowej Wsi Królewskiej z siostrą Dalmacją pokazali nam piękne świadectwo. I choć światła w kościele były przygaszone, było jakoś tak jasno. Cicho, a jednak przesłanie było tak wyraźnie słyszalne. Czas zwolnił. Niejedno serce otworzyło się na miłość, a umysł na refleksję. Znów zachwyciliśmy się Eucharystią. Dziękujemy za tę niezwykłą medytację na rozpoczęcie Misji Świętych…”
29 sierpnia 2020 r.
Została odnowiona figura Niepokalanego Serca NMP. Fundatorami odnowienia figury Niepokalanej są państwo Halina i Andrzej Baranowscy. Dziękujemy fundatorom za ten wielki gest wypływający z wiary i miłości do MB i Jej Niepokalanego Serca

26 sierpnia 2020 r.„Idąc z Maryją nie pomylisz drogi. Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei…❝

26 sierpnia o 18 00 przeżyliśmy Eucharystię wieńczącą duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę.


19 sierpnia 2020 r.„W drogę z nami, wyrusz Panie…”

W naszym parafialnym Wieczerniku od 17 – 22 sierpnia o 19 30 pielgrzymujemy duchowo na Jasną Górę. W codziennym programie jest Eucharystia, konferencja wyznaczona na każdy dzień 44 Opolskiej Pielgrzymki, różaniec i Apel Jasnogórski. Do zeszytu (na stoliku w kościele) można wpisać swoje intencje, które polecamy Bogu przez Maryję w modlitwie różańcowej. W przygotowanie i prowadzenie czuwania zaangażowani są młodzi i dorośli parafianie. POCZUJ SIĘ ZAPROSZONY DO DUCHOWEJ ŁĄCZNOŚCI Z PIELGRZYMUJĄCYMI NA JASNĄ GÓRĘ.


15 sierpnia 2020 r.
„Ochraniaj nas od klęski, chorób i zarazy, Królowo ziół przedziwna, pól rządczyni nasza!” w dziale Wspólnoty/Dzieci Maryi nowa fotorelacja jak Marianki zbierały kwiaty i robiły bukiety do poświęcenia ,które w Świeto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny sprzedawały przed kościołem.>>>DZIECI MARYI<<<

11 czerwca 2020 r.TAJEMNICA EUCHARYSTII

Na podstawie objawień Cataliny Rivas przedstawienie reżyserowane przez Siostrę Dalmację. W aktorów wcielili się nasi parafianie i goście. Premiera miała miejsce w naszym kościele 11 czerwca 2020 r.