Wspólnota Dzieci Maryi

  Turniej Dzieci Maryi w Leśnicy

Nasze Marianki reprezentowały parafię na Turnieju Dzieci Maryi w Leśnicy. Zuzia Michen dała piękne świadectwo przynależności do grupy Marianek👏        8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

To wielkie święto dla Dzieci Maryi, które w tym dniu odnawiają Akt Oddania Matce Bożej i decydują się, by służyć Bogu, naśladując życie Maryi. Podczas wieczornej Mszy świętej do grona Dzieci Maryi zostały przyjęte nowe dziewczyny, a kilka osób przyjęło nowe medaliki. Nasze Marianki przygotowały liturgię Eucharystii, pięknue śpiewały i z drżeniem serca odnawiały swoje przyrzeczenia. Są dumą dla naszej parafii, jak szczerze wyraził to Ksiądz Proboszcz.

Z całego serca dziękujemy Rodzicom, którzy wspierają swoje córki i motywują do tego, by żyć w wierze i odważnie ją wyznawać.

Zdjęcia: Ewa Krakowiak  KIM JEST TA?

KIM JEST TA? to temat sobotniego skupienia dla Dzieci Maryi z naszej parafii i z katedry. 33 wspaniałych dziewczyn tworzyło klimat tego spotkania. Ks. Krzysztof Bawełkiewicz był naszym przewodnikiem duchowym i świetnie się z nami bawił😊 To był dobry czas integracji, zawiązania nowych znajomości, umocnienia w wierze i przygotowania do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

   

   

   

        SPA z Maryją...

Trzy nasze wspaniałe dziewczyny spędziły weekend w Leśnicy u Sióstr Służebniczek NMP na skupieniu. Serce, Pokój i Akceptacja - to tematy wiodące, które pogłębiały pod czułym okiem Najpiękniejszej i Najlepszej Matki - Maryi.
Dziewczyny wróciły zadowolone i zachęcone do kolejnego grudniowego spotkania w Domu Rekolekcyjnym BETANIA w Leśnicy.

  „AMEN. Niech się tak stanie”

„AMEN. Niech się tak stanie”
To hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Dzieci Maryi na Górze Świętej Anny.
Przeżyłyśmy cudny wrześniowy weekend. Pan Bóg zatroszczył się o każdy szczegół, od pięknej jesiennej pogody aż do bezpiecznego powrotu do domu. Nasze Marianki zaprezentowały się od najlepszej strony: radosne, pomocne, zaangażowane, odpowiedzialne. Chętnie podjęły niedzielną liturgię Mszy Świętej. Siostra Dalmacja z dumą przedstawiała dziewczyny z naszej parafii jako te, które służą Bogu i Maryi całym sercem i duszą.

Rodzicom dziękujemy za troskę, pomoc w realizacji wyjazdu, fotki i filmiki.   

      

   

  PRZYJAZNY KRĄG...

Pod koniec wakacji starsze i młodsze Marianki miały spotkanie w klasztornym ogrodzie. Czas sprzyjał opowiadaniom o wakacjach i życiowych planach. Radość, życzliwość i otwartość - to cechy naszych Marianek. Było też trochę formacji do przyjaźni z Jezusem i Maryją, plany na najbliższy tydzień i... lody, pizza. Dobrze jest spotkać się w gronie bliskich sobie osób, by dzielić się swoją wiarą.

   

   

   

     ŚWIĘTO KWIATÓW I ZIÓŁ

Jak co roku przed Uroczystością Wniebowzięcia Maryi, nasze Marianki zbierały kwiaty, kłosy, zioła i zielone ozdoby. Zrobiły piękne bukiety, które parafianie nabywali do poświęcenia. Dziewczyny pokonały różne przeciwności i deszczową pogodę, by uczcić Swoją Patronkę.  "Majowe" z okazji Dnia Matki

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar,
płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska”.
>Józef Ignacy Kraszewski

Mama to miękkie ręce…
Mama to melodyjny głos…
to chuchanie na uderzone miejsce…
Mama to samo dobro i sama przyjemność…
Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie,
dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie…

W Dniu Matki nasze Dzieci Maryi przygotowały piękne nabożeństwo majowe. uwieńczone życzeniami dla każdej Mamy.

  WIELKANOC tuż…tuż…

Jak co roku dziewczyny ze wspólnoty Dzieci Maryi razem z Panią Ewą i sM. Dalmacją podjęły inicjatywę przygotowania wiązanek palm dla parafian przed Niedzielą Palmową. Oczywiście na naszym przykościelnym „bazarku” nie zabrakło też pięknych wielkanocnych ozdób, które wykonały Marianki oraz rodzice: Pan Andrzej i Pani Emilia.

Wszystkim Parafianom DZIĘKUJEMY za wsparcie grupy Dzieci Maryi.  DROGA KRZYŻOWA Z MARYJĄ

Dzieci Maryi i Rodzice prowadzili piątkową Drogę Krzyżową dla dzieci. Modlitwę ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii. Wśród wielu osób, towarzyszących Jezusowi w drodze krzyżowej, była także Ona - Jego Matka. Maryja, w której rolę wcieliła się Zuzia M., przy każdej stacji wypowiadała, co czuło Jej Matczyne serce, kiedy patrzyła na mękę i śmierć Syna.

Maryjo, której Serce przebiło siedem bolesnych mieczy, zawierzamy Ci nasze życie, nasze zbawienie, naszych najbliższych i ich przyszłość. Prowadź nas drogą do nieba. Z Tobą będziemy bezpieczni. Wyproś nam wytrwanie w dobrym i śmierć szczęśliwą. AMEN.

  Maryjo, u Boga nam wybłagaj wiele łask…

Kościół katolicki 8 grudnia obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę, że Maryja, napełniona "łaską" przez Boga, została odkupiona od chwili swego poczęcia, Kościół wyznawał od wieków, a oficjalnie potwierdził ją poprzez dogmat Niepokalanego Poczęcia, ogłoszony w 1854 r. przez Piusa IX. Tajemnica ta ukazuje, że Maryja była jedynym człowiekiem wolnym od grzechu pierworodnego.
W tym Uroczystym Dniu nasze Marianki obchodzą swoje patronalne święto. O 18 00 przygotowały piękną liturgię Mszy św., która była sprawowana w intencji Dzieci Maryi i ich rodziców. Dziewczyny odnowiły także swoje przyrzeczenia i Akt Oddania Matce Bożej.
Ze względu na czas kwarantanny przyjęcie i zmiana medalika przeżywaliśmy w niedzielę na Mszy świętej o 12 00. W tym roku do Wspólnoty Dzieci Maryi zostało przyjętych 9 nowych dziewczynek.
Wszystkim naszym Mariankom życzymy radosnej i wiernej służby pod sztandarem Maryi.

   

     Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Dziewczyny na warsztatach w sobotnie południa wykonywały piękne dekoracje adwentowe i świąteczne, które teraz można kupować po Mszach świętych oraz na Kiermaszu Świątecznym w dniu 19 grudnia na Placu koło Kościoła.  NIEDZIELA MISYJNA w naszej parafii

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie w tym roku Tydzień Misyjny. W niedzielę Dzieci Maryi przygotowały i prowadziły Różaniec w intencji rozwoju dzieła ewangelizacyjnego na różnych kontynentach.  RÓŻANIEC Z SERDECZNIE DOBRYM CZŁOWIEKEIM

Dzieci Maryi przygotowały i prowadziły piątkowe nabożeństwo różańcowe. Tym razem modlitwie patronował Założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej – Bł. Edmund Bojanowski. W poszczególnych tajemnicach różańca poznawaliśmy Jego wielką miłość do Maryi.

   

   

   

   

  „A Słowo Ciałem się stało”

„A Słowo Ciałem się stało” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Dzieci Maryi na Górze św. Anny, która odbyła się w sobotę 25 września 2021r. Wśród 300 Marianek, które przyjechały do Św. Anny nie zabrakło też Dzieci Maryi z naszej parafii. Dziewczyny były żywo zaangażowane w liturgię Mszy św. – Julia Seroczyńska zaśpiewała psalm, oraz cała grupa z s. Dalmacją przygotowała i prowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym roku DYPLOM WYRÓŻNIENIA za wierną służbę otrzymała z rąk ks. biskupa Rudolfa Pierskały - Natalia Lyra. Modlitewno-formacyjne spotkanie rozpoczęło się w grocie lurdzkiej, gdzie była rozśpiewka i Różaniec. W Bazylice św. Anny odprawiona została Eucharystia pod przewodnictwem bp Rudolfa Pierskały. W homilii wskazywał na wartość słowa oraz na dobre wykorzystanie daru mowy: „Naszym słowem możemy podnosić na duchu, umacniać, dawać nadzieję. Ale możemy też słowem kogoś zniszczyć, obrazić” - mówił bp Rudolf Pierskała. Po Eucharystii pod namiotem przy Domu Pielgrzyma był obiad i konferencja, którą wygłosił ks. Łukasz Knosala. Pielgrzymkowe spotkanie zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia poprowadzona przez Marianki z naszej parafii.

A potem… dopiero się działo… były lody, gofry i tor saneczkowy. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale umocnieni i zrelaksowani. Dziękujemy Rodzicom Marianek za to, że byli naszymi kierowcami i razem z nami przeżyli ten wspaniały dzień.


  KINO POD GWIAZDAMI…

Ciekawie zapowiadał się niedzielny wieczór dla Dzieci Maryi i Ministrantów. Propozycja kina w plenerze brzmiała zachęcająco i trzeba przyznać, dość oryginalnie. Wprawdzie dużych i hucznych imprez nie przewidziano, ale ciepły koczyk czy karimata, termos z herbatką, popcorn i inne smakołyki wystarczyły, żeby nasze dzieci i młodzież poczuli się znakomicie i z zainteresowaniem obejrzeli film. A nade wszystko znów razem przeżyli świetny wieczór i zacieśnili więzy przyjaźni!

   
  „Wielki płomień rodzi się z małej iskry”

W sobotnie popołudnie na terenie ogrodu przy plebanii rozpaliliśmy ognisko by z Ministrantami i Mariankami biesiadować i świętować zaległy Dzień Dziecka.

Przy palącym się ognisku piekliśmy kiełbaski i kosztowaliśmy słodkie pyszności, upieczone i przyniesione przez uczestników spotkania. Na świeżym powietrzu, w tak cudownych okolicznościach przyrody, wszystko było przepyszne. Trener zabaw – Tomek angażował wszystkich do wspólnej zabawy: przeciąganie liny, amerykański futbol, zabawa w chowanego… Nie brakowało też czasu na sekretne rozmowy, wymianę doświadczeń, przyjazne pogawędki i śmiech.

Taka integracja na łonie natury pokazuje, jak wielka jest potrzeba organizacji podobnych spotkań dla dzieci i młodzieży.

   

   

      

   


  BOŻE CIAŁO – ŚWIĘTO EUCHARYSTII

Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 wyszliśmy w Uroczystość Bożego Ciała na ulice, które w tym dniu zamieniają się we wspaniałą świątynię dla Boga Żywego. Procesja Eucharystyczna była manifestacją wiary w Boga ukrytego w Hostii Świętej. Ulice i domy przystrojone, świeża wiosenna zieleń, mnóstwo kwiatów. Ołtarze, świece, sztandary, dzieci pierwszokomunijne w bieli, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy z dzwoneczkami…

W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus - ukryty w małym kawałku chleba: Słońce wszechświata, Początek i Koniec wszystkiego, Droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności. Uroczysty charakter święta Bożego Ciała nie może nigdy przysłonić nam zasadniczej prawdy, że najpiękniejszą i najgodniejszą monstrancją dla Chrystusa jest żywe serce człowieka, a najwspanialszą procesją jest "procesja serca", która kończy się spotkaniem z Nim w Komunii św.
  „CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…”

Są takie momenty w życiu, w których warto przypomnieć Mamie i Tacie, jak wiele dla nas znaczą. Sposobem na to zazwyczaj są życzenia, upominki, kwiaty lub słodycze.

Dzieci Maryi w naszej parafii przygotowały nabożeństwo majowe dedykowane Rodzicom. W ten sposób wyraziły im swoją miłość, szacunek, oddanie i wdzięczność za SERCE, które Rodzice wkładają w trud wychowania.

   

   

   

   

   


  WIELKI POST – CZAS NA ROZWAŻANIE DROGI KRZYŻOWEJ

Kolejny Wielki Post w naszym życiu. Z całą wspólnotą Kościoła naszą myśl w tym czasie kierujemy do Jezusa, który cierpi i umiera. Kościół w Wielkim Poście daje nam okazję, abyśmy w wirze codziennych obowiązków, trosk i kłopotów oraz nieustannym stwierdzaniu, że na nic nie mamy czasu, przystanęli i zastanowili się dokąd zmierzamy, czy wybrana droga prowadzi do właściwego celu.

Z refleksją rozważamy wielkopostne kazania i nabożeństwa: w piątki - Drogę Krzyżową, w niedziele - Gorzkie Żale. Dzieci Maryi przygotowały i poprowadziły nas śladami cierpiącego Jezusa podczas Drogi Krzyżowej pt. „Miłosierne serce”.

   
  „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
  na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” ( Florian Plit )

W sobotnie zimowe popołudnie Ministranci, Marianki i szkolni wolontariusze podjęli akcję oczyszczania świata, tzw. ŚMIECIOBRANIE, połączone z zabawą terenową. Świat wokół kościoła i wokół stawów został wysprzątany! Młodzi zaskoczyli wszystkich gotowością do pracy, radością w działaniu i zintegrowaniem w wyznaczonych grupach. Po wykonaniu zadań wszyscy spotkali się przy ognisku i kibicowali tym, którzy zmierzyli się z torem przeszkód. Wielki szacun dla naszej młodzieży!!!
  „Matko Boża, Niepokalana Maryjo, Tobie poświęcam siebie…”

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to patronalne święto Dzieci Maryi. Dziewczyny odnowiły swoje przyrzeczenia i Akt Oddania Matce Bożej. Każda dziewczyna otrzymała również medalik z wizerunkiem Niepokalanej, który oznacza przynależność do Maryi i zobowiązuje do przestrzegania przykazań Bożych jak i obowiązków Dziecka Maryi. Medalik jest zawieszony na wstążce, której kolor oznacza staż oraz wiek. Dziewczyny ubogaciły Eucharystię poprzez pieśni, czytania, psalm, modlitwę wiernych oraz procesję z darami.

Julia Seroczyńska za wierną służbę i zaangażowanie w grupie Dzieci Maryi otrzymała wyróżnienie, które podpisał Ksiądz Biskup Andrzej Czaja.

Życzymy Wam, drogie Marianki, abyście kochały Swą Niepokalaną Matkę i z Jej pomocą kształtowały swe życie..   


  „Jesień, jesień nas otacza. Jesień, jesień nas otula. Złota, piękna, kolorowa…”

Dzisiejszy mglisty poranek wcale nie zachęcał do wychodzenia z domu… Czyżby??? Nic nie stanęło na przeszkodzie naszym Mariankom i Ministrantom, którzy pod okiem ks. Pawła opanowali liściasty teren wokół naszego kościoła.
Efektem ich pracy jest zdrowy oddech, uśmiech na twarzy, wyrobiona kondycja, no i… czysto przy kościele!!!.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  MISYJNY RÓŻANIEC

W niedzielę, 18 października 2020 r., obchodzimy 94 Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną, będący dniem solidarności w modlitwie i pomocy materialnej misjom. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Odbędzie się on pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Tak właśnie papież Franciszek zatytułował tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Misyjny.
Dzieci Maryi poprowadziły nabożeństwo różańcowe, ogarniając swą modlitwą misjonarzy i misjonarki na wszystkich kontynentach świata. Odmawiały różaniec w 5 językach i w każdą tajemnicę różańca wyraziły w symbolach: kwiat, pusta miska, kolorowe pióra, ziarno i świeca.
  „FATIMSKIE ORĘDZIE”

W odpowiedzi na prośbę Matki Bożej w Fatimie NIE USTAWAJMY W MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ!

   
  Lawendowe cuda…

Marianki są niestrudzone w pracy i nie brakuje im nigdy pomysłów. W dożynkowym klimacie razem z rodzicami przygotowały na warsztatach i w domu jesienne wianki, lawendowe pachnidła, doniczkowe ozdoby, okolicznościowe kartki, piękne serwetki. Nasi parafianie chętnie kupowali własnoręcznie wypracowane ozdoby. Tym razem dochód ze sprzedaży przepięknych ozdób (651,10 zł) Marianki przekazały na rzecz Hospicjum Betania.
Serce rośnie, kiedy młodzi ludzie wyrażają pragnienie dzielenia się z innymi!!!

      


  „Idąc z Maryją nie pomylisz drogi.
  Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei…”

26 sierpnia o 18 00 przeżyliśmy Eucharystię wieńczącą duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę.
  Spotkanie przy ognisku

Na terenie plebanijnego ogrodu, w pobliżu małego stawku jest urokliwe miejsce na ognisko. Tutaj w letni sierpniowy wieczór Ministranci i Marianki zorganizowali zabawy, grali w piłkę, piekli chrupiące kiełbaski i kosztowali słodkich smakołyków, które zafundował ks. Mariusz. Spotkaniu towarzyszyła nie tylko piękna pogoda, ale również wszechobecna radość uczestników.

   

   

   

   

   

   

   


  „Ochraniaj nas od klęski, chorób i zarazy,
  Królowo ziół przedziwna, pól rządczyni nasza!”

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny swoimi korzeniami sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Obchodzimy ją 15 sierpnia. W naszym kraju jest to dzień święcenia ziół i kwiatów polnych, stąd popularna nazwa tego święta – Matki Boskiej Zielnej. W naszym kościele też nie zabrakło pięknie uwitych bukietów z kwiatów i ziół, które przez kilka dni przygotowywały nasze Marianki.

   

   

   

   

   

   

   


  Są wakacje, czas na lody…

„Przyszło do nas dzisiaj lato.
Hej, dzieciaki! Co wy na to?
Słońce grzeje, woda chłodzi,
Trochę lodów nie zaszkodzi”

W lipcowe piątkowe popołudnie Marianki spotkały się w salce na… pysznych lodach 😊😊😊
Słodki podwieczorek stał się też okazją do podziękowania i nagrodzenia dziewczyn, które od stycznia do czerwca 2020r. zdobyły najwięcej punktów na służbach, spotkaniach formacyjnych, próbach, warsztatach oraz w pracy na rzecz kościoła i miasta. GRATULUJEMY NAJWIERNIEJSZYM MARIANKOM, a WSZYSTKIM życzymy gorliwości, radości i pasji bycia Dzieckiem Maryi!


  ZABAWA W PODCHODY

Lipiec… Na zewnątrz cudna pogoda! W domu ciężko wytrzymać. To świetny czas na zabawy terenowe. O zorganizowanie chętnych do zabawy i tych, którzy oznaczali trasy nie było trudno. Marianki i Ministranci to zgodna ekipa „do tańca i do różańca”. Zabawę zakończyli przy ognisku na farskim ogrodzie. Oczywiście opiekunami byli Rodzice, bo na nich ZAWSZE możemy liczyć!

   

       

   

       

   
  „Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy RAZEM…”


Deszczową aurę przebiliśmy radością, śpiewem i przyjaznym spotkaniem. Aż chmury ciemne odeszły! W ostatni poniedziałek czerwca w salce u sióstr spotkali się wszyscy aktorzy i realizatorzy naszego spektaklu. Każdy zatroszczył się o to, by niczego na stole nie zabrakło: kiełbaski, chleb, słodkości, pyszne babeczki, owoce, napoje… Wieczór minął na rozmowach, śmiechu i śpiewie. KAŻDY WNIÓSŁ TO, CO MA NAJLEPSZEGO!!!   

   

   


  „Przed obliczem Opolskiej Pani”

21 czerwca 2020r. w Uroczystość Matki Bożej Opolskiej mieliśmy zaszczyt wystawić nasz spektakl w opolskiej katedrze.

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  SPEKTAKL „TAJEMNICA EUCHARYSTII”

W Uroczystość Bożego Ciała wieczorem o 19 30 w naszym Wieczerniku parafialnym młodzież i dorośli wystawili spektakl oparty na objawieniach boliwijskiej mistyczki - Cataliny Rivas. W przedstawieniu wzięło udział 34 osoby. Nie zabrakło oczywiście dziewczyn ze wspólnoty Dzieci Maryi.

   

   

   

   

   

   


  „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
  Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”
( J 6,51 )

11.06.2020r. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku z racji panującej epidemii koronawirusa, procesja Bożego Ciała odbyła się w kościele – 3 ołtarze i wokół kościoła – 1 ołtarz. Dzieci Maryi z siostrami zrobiły ołtarz na drzwiach bocznego wejścia do świątyni od strony plebanii.

   

   

   

   

   


  „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp,
  wspólna praca to sukces.”
/ Henry Ford /

Już po raz kolejny przekonaliśmy się, że na Marianki w Nowej Wsi Królewskiej NAPRAWDĘ MOŻNA LICZYĆ 😊😊😊 Pierwsza sobota czerwca upłynęła pod hasłem: „Do pracy – rodacy!” Dziewczyny z zapałem i w pełnej mobilizacji zabrały się do sprzątania obejścia wokół naszego kościoła. Wielkim wsparciem i pomocnikami okazali się pan Sławek i pan Martin. DZIĘKUJEMY!!!

Druga akcja sprzątania miała miejsce w środę przed Bożym Ciałem. Tutaj Marianki z wielką precyzją wyrywały chwasty na chodnikach, zbierały gałęzie i przygotowały teren, gdzie stanie 3 ołtarz.

   

   

   

   
  „WDZIĘCZNOŚĆ JEST PAMIĘCIĄ SERCA”

Jak co roku w maju, w tym najpiękniejszym miesiącu Maryi,
przypada jeden z najcudowniejszych dni , w którym wyrażamy Bogu wdzięczność
za nasze kochane MAMY i naszych KOCHANYCH TATUSIÓW.

Za ich miłość, dobroć, oddanie i poświęcenie.
Dzieci Maryi i Ministranci podczas majowego nabożeństwa
złożyli Rodzicom z serca płynące życzenia.

   

   


  100 lecie urodzin Świętego Jana Pawła II

Mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, w naszych sercach zrodziło się wielkie pragnienie przeżycia w wyjątkowy sposób setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. 18 maja 2020r. Marianki z siostrą Dalmacją i państwem Seroczyńskim przygotowali montaż słowno-muzyczny pt: „Szukałeś nas… jesteśmy”. Nasze modlitewne czuwanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem.

   

   

       

  „Na zbolałe Twe ramiona, położyłem własny krzyż…”

Kolejny Wielki Post w naszym życiu. Z całą wspólnotą Kościoła naszą myśl w tym czasie kierujemy do Jezusa, który cierpi i umiera. Kościół w Wielkim Poście daje nam okazję, abyśmy się oderwali od codzienności i znaleźli czas na refleksję. Zachęca nas, abyśmy spoglądając na stan naszej duszy, zastanowili się dokąd zmierzamy, czy wybrana droga prowadzi do właściwego celu?

Wielki Post do szczególny czas przeżywania Męki Pana Jezusa. Dzieci Maryi w naszej parafii przygotowały i prowadziły nabożeństwa Drogi Krzyżowej.   

   


  „Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 22 lutego 2020r. w zorganizowanym balu karnawałowym dla Marianek z naszej parafii i z parafii katedralnej, dziewczyny wcieliły się w różne postacie: księżniczki, klauny, wróżki, kwiatki, pszczółki, kotki, pielęgniarki, policjantki, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach… Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy za udostępnienie nam sali w domu katechetycznym przy katedrze, rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie do balu, panu Markowi za świetne muzyczne prowadzenie. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

   


  „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu…”

Po Mszy świętej w Święto ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW Dzieci Maryi miały w salce spotkanie świąteczne, podczas którego obdarowały prezentem swoje wylosowane „Dzieciątko”. Towarzyszyły temu ogromne emocje, radość, zachwyt, śmiech i zabawy.   

       

   


  „Po kolędzie chodzimy, świętości Wam życzymy…”

Boże Narodzenie jest okresem radosnego witania naszego Pana, Jezusa Chrystusa i dzielenia się tą radością z innymi. 27 XII po południu Marianki wyruszyły kolędować do rodzin w naszej parafii.


  Z SERCEM NA DŁONI…

"Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie"
Matka Teresa z Kalkuty

Hospicjum jest miejscem wyjątkowego przygotowania na przyjście Jezusa, który pragnie obdarować człowieka swoim Życiem i pełną Miłości Obecnością. Dzieci Maryi przynajmniej 2 razy w roku odwiedzają podopiecznych w Hospicjum „BETANIA”. Czas Bożego Narodzenia szczególnie otwiera ludzkie serca na okazywanie miłości, dobroci i bliskości. Dzieci Maryi na warsztatach własnoręcznie zrobiły ozdobne choinki, które wraz z życzeniami i kolędami osobiście podarowały pacjentom.

   

   


  „O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA,
  MÓDL SIĘ ZA NAMI, KTÓRZY SIĘ DO CIEBIE UCIEKAMY”.

Najważniejszym dniem każdego Dziecka Maryi jest 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przyjmowane są nowe dziewczyny do wspólnoty, które publicznie składają przyrzeczenia wiernej służby Niepokalanej, a pozostałe Marianki odnawiają swoje przyrzeczenia.

Zewnętrznym znakiem przynależenia do grupy Dzieci Maryi jest Cudowny Medalik z wizerunkiem Niepokalanej, który kapłan uroczyście nakłada dzieciom w dniu Święta Niepokalanej.

   

Noszenie Cudownego Medalika zgodne jest z obietnicą zawartą w słowach Maryi: „Wszyscy, którzy nosić go będą otrzymają wiele łask”. Ten Medalik został zaprojektowany przez Maryję, która objawiła się siostrze Katarzynie Laboure 27 listopada 1830r. przy Rue du Bac w Paryżu . Nowicjuszka podczas modlitwy ujrzała Maryję, jakby stojącą na kuli ziemskiej, a z jej rąk na wszystkie strony wychodziły jasne promienie. „Promienie spływające z mych dłoni są symbolem łask, jakie zlewam na tych, którzy mnie o to proszą”- powiedziała Maryja. Po tych słowach obraz jakby odwrócił się i Katarzyna ujrzała literę M z wyrastającym ze środka krzyżem, Serce Jezusa otoczone cierniową koroną i Serce Maryi przeszyte mieczem.

Matka Boża poleciła siostrze, by postarała się o wybicie jak największej ilości medalików według obrazu, jaki oglądała. „Wszyscy, którzy będą nosili ten medalik, dostąpią wielkich łask, szczególnie, jeśli będą go nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wielu łaskami obdarzę”- obiecała Maryja.

      


  „POD SZTANDAREM TWYM STAJEMY, MARYJO…”

W pierwszą Niedzielę Adwentu 1 grudnia 2019r. podczas Mszy Świętej o godzinie 12:00 zostały poświęcone 4 nowe sztandary dla Dzieci Maryi. Jest to wielka radość dla wszystkich Marianek, które naprawdę z dumą, radością i chętnie podejmują służbę przy sztandarze.


  UROK JESIENNYCH KOLORÓW…

Co roku właśnie jesienią przyroda szykuje niezwykłe widowisko! I wcale nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko za miasto, aby zachłysnąć się urokiem jesiennych kolorów.
Dla Marianek jesienna pora to okazja do pracy wokół naszego kościoła, ale też wspaniała zabawa na świeżym powietrzu.