Wspólnota Dzieci Maryi

  Odwiedzin:447

  MISYJNY RÓŻANIEC

W niedzielę, 18 października 2020 r., obchodzimy 94 Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną, będący dniem solidarności w modlitwie i pomocy materialnej misjom. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Odbędzie się on pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Tak właśnie papież Franciszek zatytułował tegoroczne orędzie na Światowy Dzień Misyjny.
Dzieci Maryi poprowadziły nabożeństwo różańcowe, ogarniając swą modlitwą misjonarzy i misjonarki na wszystkich kontynentach świata. Odmawiały różaniec w 5 językach i w każdą tajemnicę różańca wyraziły w symbolach: kwiat, pusta miska, kolorowe pióra, ziarno i świeca.
  „FATIMSKIE ORĘDZIE”

W odpowiedzi na prośbę Matki Bożej w Fatimie NIE USTAWAJMY W MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ!

   
  Lawendowe cuda…

Marianki są niestrudzone w pracy i nie brakuje im nigdy pomysłów. W dożynkowym klimacie razem z rodzicami przygotowały na warsztatach i w domu jesienne wianki, lawendowe pachnidła, doniczkowe ozdoby, okolicznościowe kartki, piękne serwetki. Nasi parafianie chętnie kupowali własnoręcznie wypracowane ozdoby. Tym razem dochód ze sprzedaży przepięknych ozdób (651,10 zł) Marianki przekazały na rzecz Hospicjum Betania.
Serce rośnie, kiedy młodzi ludzie wyrażają pragnienie dzielenia się z innymi!!!

      


  „Idąc z Maryją nie pomylisz drogi.
  Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei…”

26 sierpnia o 18 00 przeżyliśmy Eucharystię wieńczącą duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę.
  Spotkanie przy ognisku

Na terenie plebanijnego ogrodu, w pobliżu małego stawku jest urokliwe miejsce na ognisko. Tutaj w letni sierpniowy wieczór Ministranci i Marianki zorganizowali zabawy, grali w piłkę, piekli chrupiące kiełbaski i kosztowali słodkich smakołyków, które zafundował ks. Mariusz. Spotkaniu towarzyszyła nie tylko piękna pogoda, ale również wszechobecna radość uczestników.

   

   

   

   

   

   

   


  „Ochraniaj nas od klęski, chorób i zarazy,
  Królowo ziół przedziwna, pól rządczyni nasza!”

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny swoimi korzeniami sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Obchodzimy ją 15 sierpnia. W naszym kraju jest to dzień święcenia ziół i kwiatów polnych, stąd popularna nazwa tego święta – Matki Boskiej Zielnej. W naszym kościele też nie zabrakło pięknie uwitych bukietów z kwiatów i ziół, które przez kilka dni przygotowywały nasze Marianki.

   

   

   

   

   

   

   


  Są wakacje, czas na lody…

„Przyszło do nas dzisiaj lato.
Hej, dzieciaki! Co wy na to?
Słońce grzeje, woda chłodzi,
Trochę lodów nie zaszkodzi”

W lipcowe piątkowe popołudnie Marianki spotkały się w salce na… pysznych lodach 😊😊😊
Słodki podwieczorek stał się też okazją do podziękowania i nagrodzenia dziewczyn, które od stycznia do czerwca 2020r. zdobyły najwięcej punktów na służbach, spotkaniach formacyjnych, próbach, warsztatach oraz w pracy na rzecz kościoła i miasta. GRATULUJEMY NAJWIERNIEJSZYM MARIANKOM, a WSZYSTKIM życzymy gorliwości, radości i pasji bycia Dzieckiem Maryi!


  ZABAWA W PODCHODY

Lipiec… Na zewnątrz cudna pogoda! W domu ciężko wytrzymać. To świetny czas na zabawy terenowe. O zorganizowanie chętnych do zabawy i tych, którzy oznaczali trasy nie było trudno. Marianki i Ministranci to zgodna ekipa „do tańca i do różańca”. Zabawę zakończyli przy ognisku na farskim ogrodzie. Oczywiście opiekunami byli Rodzice, bo na nich ZAWSZE możemy liczyć!

   

       

   

       

   
  „Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy RAZEM…”


Deszczową aurę przebiliśmy radością, śpiewem i przyjaznym spotkaniem. Aż chmury ciemne odeszły! W ostatni poniedziałek czerwca w salce u sióstr spotkali się wszyscy aktorzy i realizatorzy naszego spektaklu. Każdy zatroszczył się o to, by niczego na stole nie zabrakło: kiełbaski, chleb, słodkości, pyszne babeczki, owoce, napoje… Wieczór minął na rozmowach, śmiechu i śpiewie. KAŻDY WNIÓSŁ TO, CO MA NAJLEPSZEGO!!!   

   

   


  „Przed obliczem Opolskiej Pani”

21 czerwca 2020r. w Uroczystość Matki Bożej Opolskiej mieliśmy zaszczyt wystawić nasz spektakl w opolskiej katedrze.

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  SPEKTAKL „TAJEMNICA EUCHARYSTII”

W Uroczystość Bożego Ciała wieczorem o 19 30 w naszym Wieczerniku parafialnym młodzież i dorośli wystawili spektakl oparty na objawieniach boliwijskiej mistyczki - Cataliny Rivas. W przedstawieniu wzięło udział 34 osoby. Nie zabrakło oczywiście dziewczyn ze wspólnoty Dzieci Maryi.

   

   

   

   

   

   


  „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
  Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.”
( J 6,51 )

11.06.2020r. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku z racji panującej epidemii koronawirusa, procesja Bożego Ciała odbyła się w kościele – 3 ołtarze i wokół kościoła – 1 ołtarz. Dzieci Maryi z siostrami zrobiły ołtarz na drzwiach bocznego wejścia do świątyni od strony plebanii.

   

   

   

   

   


  „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp,
  wspólna praca to sukces.”
/ Henry Ford /

Już po raz kolejny przekonaliśmy się, że na Marianki w Nowej Wsi Królewskiej NAPRAWDĘ MOŻNA LICZYĆ 😊😊😊 Pierwsza sobota czerwca upłynęła pod hasłem: „Do pracy – rodacy!” Dziewczyny z zapałem i w pełnej mobilizacji zabrały się do sprzątania obejścia wokół naszego kościoła. Wielkim wsparciem i pomocnikami okazali się pan Sławek i pan Martin. DZIĘKUJEMY!!!

Druga akcja sprzątania miała miejsce w środę przed Bożym Ciałem. Tutaj Marianki z wielką precyzją wyrywały chwasty na chodnikach, zbierały gałęzie i przygotowały teren, gdzie stanie 3 ołtarz.

   

   

   

   
  „WDZIĘCZNOŚĆ JEST PAMIĘCIĄ SERCA”

Jak co roku w maju, w tym najpiękniejszym miesiącu Maryi,
przypada jeden z najcudowniejszych dni , w którym wyrażamy Bogu wdzięczność
za nasze kochane MAMY i naszych KOCHANYCH TATUSIÓW.

Za ich miłość, dobroć, oddanie i poświęcenie.
Dzieci Maryi i Ministranci podczas majowego nabożeństwa
złożyli Rodzicom z serca płynące życzenia.

   

   


  100 lecie urodzin Świętego Jana Pawła II

Mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, w naszych sercach zrodziło się wielkie pragnienie przeżycia w wyjątkowy sposób setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. 18 maja 2020r. Marianki z siostrą Dalmacją i państwem Seroczyńskim przygotowali montaż słowno-muzyczny pt: „Szukałeś nas… jesteśmy”. Nasze modlitewne czuwanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem.

   

   

       

  „Na zbolałe Twe ramiona, położyłem własny krzyż…”

Kolejny Wielki Post w naszym życiu. Z całą wspólnotą Kościoła naszą myśl w tym czasie kierujemy do Jezusa, który cierpi i umiera. Kościół w Wielkim Poście daje nam okazję, abyśmy się oderwali od codzienności i znaleźli czas na refleksję. Zachęca nas, abyśmy spoglądając na stan naszej duszy, zastanowili się dokąd zmierzamy, czy wybrana droga prowadzi do właściwego celu?

Wielki Post do szczególny czas przeżywania Męki Pana Jezusa. Dzieci Maryi w naszej parafii przygotowały i prowadziły nabożeństwa Drogi Krzyżowej.   

   


  „Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. 22 lutego 2020r. w zorganizowanym balu karnawałowym dla Marianek z naszej parafii i z parafii katedralnej, dziewczyny wcieliły się w różne postacie: księżniczki, klauny, wróżki, kwiatki, pszczółki, kotki, pielęgniarki, policjantki, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach… Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy za udostępnienie nam sali w domu katechetycznym przy katedrze, rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie do balu, panu Markowi za świetne muzyczne prowadzenie. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

   


  „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu…”

Po Mszy świętej w Święto ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW Dzieci Maryi miały w salce spotkanie świąteczne, podczas którego obdarowały prezentem swoje wylosowane „Dzieciątko”. Towarzyszyły temu ogromne emocje, radość, zachwyt, śmiech i zabawy.   

       

   


  „Po kolędzie chodzimy, świętości Wam życzymy…”

Boże Narodzenie jest okresem radosnego witania naszego Pana, Jezusa Chrystusa i dzielenia się tą radością z innymi. 27 XII po południu Marianki wyruszyły kolędować do rodzin w naszej parafii.


  Z SERCEM NA DŁONI…

"Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie"
Matka Teresa z Kalkuty

Hospicjum jest miejscem wyjątkowego przygotowania na przyjście Jezusa, który pragnie obdarować człowieka swoim Życiem i pełną Miłości Obecnością. Dzieci Maryi przynajmniej 2 razy w roku odwiedzają podopiecznych w Hospicjum „BETANIA”. Czas Bożego Narodzenia szczególnie otwiera ludzkie serca na okazywanie miłości, dobroci i bliskości. Dzieci Maryi na warsztatach własnoręcznie zrobiły ozdobne choinki, które wraz z życzeniami i kolędami osobiście podarowały pacjentom.

   

   


  „O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA,
  MÓDL SIĘ ZA NAMI, KTÓRZY SIĘ DO CIEBIE UCIEKAMY”.

Najważniejszym dniem każdego Dziecka Maryi jest 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przyjmowane są nowe dziewczyny do wspólnoty, które publicznie składają przyrzeczenia wiernej służby Niepokalanej, a pozostałe Marianki odnawiają swoje przyrzeczenia.

Zewnętrznym znakiem przynależenia do grupy Dzieci Maryi jest Cudowny Medalik z wizerunkiem Niepokalanej, który kapłan uroczyście nakłada dzieciom w dniu Święta Niepokalanej.

   

Noszenie Cudownego Medalika zgodne jest z obietnicą zawartą w słowach Maryi: „Wszyscy, którzy nosić go będą otrzymają wiele łask”. Ten Medalik został zaprojektowany przez Maryję, która objawiła się siostrze Katarzynie Laboure 27 listopada 1830r. przy Rue du Bac w Paryżu . Nowicjuszka podczas modlitwy ujrzała Maryję, jakby stojącą na kuli ziemskiej, a z jej rąk na wszystkie strony wychodziły jasne promienie. „Promienie spływające z mych dłoni są symbolem łask, jakie zlewam na tych, którzy mnie o to proszą”- powiedziała Maryja. Po tych słowach obraz jakby odwrócił się i Katarzyna ujrzała literę M z wyrastającym ze środka krzyżem, Serce Jezusa otoczone cierniową koroną i Serce Maryi przeszyte mieczem.

Matka Boża poleciła siostrze, by postarała się o wybicie jak największej ilości medalików według obrazu, jaki oglądała. „Wszyscy, którzy będą nosili ten medalik, dostąpią wielkich łask, szczególnie, jeśli będą go nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wielu łaskami obdarzę”- obiecała Maryja.

      


  „POD SZTANDAREM TWYM STAJEMY, MARYJO…”

W pierwszą Niedzielę Adwentu 1 grudnia 2019r. podczas Mszy Świętej o godzinie 12:00 zostały poświęcone 4 nowe sztandary dla Dzieci Maryi. Jest to wielka radość dla wszystkich Marianek, które naprawdę z dumą, radością i chętnie podejmują służbę przy sztandarze.


  UROK JESIENNYCH KOLORÓW…

Co roku właśnie jesienią przyroda szykuje niezwykłe widowisko! I wcale nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko za miasto, aby zachłysnąć się urokiem jesiennych kolorów.
Dla Marianek jesienna pora to okazja do pracy wokół naszego kościoła, ale też wspaniała zabawa na świeżym powietrzu.